italiani

I dehur në timon dhe me kartë identiteti false, arrestohet italiani në Vlorë

Policia e Vlorës ka arrestuar një shtetas italian për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Falsifikimi i...

Artizani: Italiani më mashtroi pasi i punova anijen “Titanik”, nuk më dha lekët

Meti, krijuesi i anijeve me vela, rrëfeu eksperiencën e tij ndër vite, në emisionin “Real People” në Euronews Albania. Ai theksoi se...

Dyshohet se i ngacmoi të dashurën, shqiptari rreh për vdekje me grushte italianin

Giuseppe Tucci, një zjarrfikës italian vdiq pasditen e së hënës 12 qershor pasi u rrah brutalisht me grushte nga një 28-vjeçar...

“Italiani e merrte me Maserati”- Malaj flet për vrasjen e të bijës dhe 50-vjeçarit

Taulant Malaj, shqiptari nga Vlora i cili vrau italianin Massimo De Santis dhe vajzën e tij pasi dyshonte se 51-vjeçari kishte...

Pse u vra e reja afrikane? Flet italiani që e strehoi: Polici e qëlloi në kufi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak ditë më parë në kufi në Maqedoninë e Veriut, ku pas një incidenti me policinë ka mbetur...

Ndërron jetë 33-vjeçari italian në Sarandë

Një shtetas italian ka ndërruar jetë të mërkurën në Sarandë. Policia lokale tha se shtetasi D. N., 33 vjeç, shkoi në...