jashari

Jashari: Luftën që fituam me gjak nuk mund ta humbim në tavolinë

Mbrojtja e luftës së drejtë të UÇK dhe shtetit tonë është obligim i secilit qytetar dhe kjo kërkon unifikim të të...

Rrethimi i familjes Jashari, bashkëluftëtari tregon për këngën që ju jepte forcë

Ragip Jashari, që luftoi krah Ademit e Hamzës, në vitin 2021 pati rrëfyer ekskluzivisht për Klan Kosovën, momentin e parë kur...

25 vjet nga rënia heroike e Jasharëve në Prekaz

Sot shënohet 25-vjetori i Epopesë së UÇK-së. Këtë të diel bëhen 25 vjet nga rënia heroike e Jasharëve në Prekaz. Në 25-vjetorin...

25 vjet nga sulmi i dytë ndaj familjes Jashari

Sot shënohet 25-vjetori i sulmit të dytë të Serbisë mbi familjen Jashari në Prekaz. Më 22 janar të vitit 1998, në orët...

“Jashari”, kush ia dha Granit Xhakës fanellën pas fitores me Serbinë

FIFA ka vendosur të mos ndëshkojë kapitenin e Zvicrës, Granit Xhaka pasi më fund të ndeshjes me Serbinë veshi një fanellë...

Behgjet Pacolli: Nëse Xhaka dënohet për fanellën Jashari gjobën e paguaj unë

Biznesmeni Behgjet Pacolli deklaroi se nëse Granit Xhaka dënohet sepse veshi fanellën me mbiemrin Jashari në fund të ndeshjes me Serbinë,...

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre...

Osmani: Anëtarësimi i Kosovës në NATO, parakusht për paqe në rajon

Anëtarësimi në NATO mbetet objektiv strategjik i Kosovës, ndaj tani është më i domosdoshëm se kurrë dhe është parakusht për paqe...