Jeffrey Hovenier

Ambasadori Hovenier dhe Edi Rama zhvillojnë takim të veçantë në Kuvendin e Kosovës

Ambasadori amerikan Jeff Hovenier i cili ndodhet tashmë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës do të ketë një takim të veçantë...

Hovenier: Qeveria e Kosovës po na habitë, por refuzon kërkesat e miqve të saj

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë shumë të shqetësuara me faktin se Qeveria...

Tensionet në Veri, ambasadori i SHBA-ve zbulon dy kërkesat që SHBA-ja ka për Kosovën

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se Shtetet e Bashkuara i kanë dy kërkesa për Qeverinë e Kosovës: të...

Hovenier: Mos të përdoret dhuna për të hyrë në ndërtesat e komunave në veri

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, tha këtë të enjte se nuk duhet përdorur forca për tu futur në ndërtesat komunale...

Sulmet ndaj gazetarëve në veri të Kosovës, reagon ambasadori amerikan

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar për sulmin ndaj gazetarëve në Zupç të Zubin...

Ambasadori amerikan: S’janë krijuar kushtet që të mbahen zgjedhjet në veri

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, sot ka reaguar pas ngjarjeve të djeshme në veri të vendit. Ambasadori theksoi se SHBA-të dënojnë...

Osmani takon Hovenier dhe përfaqësues të ambasadave të SHBA-së në rajon

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim pune ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe përfaqësues të...

SHBA dënon shkatërrimin e pronave të personave që pajisen me targa RKS

Shtetet e Bashkuara kanë dënuar djegien apo shkatërrimin e makinave të qytetarëve serbë, të cilat janë të pajisura me targa RKS. Ambasadori...

Yuri Kim vizitë në Kosovë, ambasadori amerikan i tregon Prishtinën

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka pritur në takim homologen e tij në Shqipëri, Yuri Kim. Lajmin e ka bërë vetë...