Jens Stoltenberg

Stoltenberg: Vendet anëtare të NATO-s të shpenzojnë më shumë për mbrojtjen

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje vendeve anëtare të përshpejtojnë rritjen e shpenzimeve për mbrojtjen, pasi...

Stoltenberg: Nëse Rusia fiton luftën, Kina mund të pushtojë Tajvanin

NATO ka paralajmëruar se performanca ushtarake e Rusisë në Ukrainë mund të përcaktojë nëse Kina do pushtojë apo jo Tajvanin. Shefi i...

Begaj pas takimit me Stoltenberg: I domosdoshëm anëtarësimi i Kosovës në NATO

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një takim këtë të martë në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Gjatë...

Stoltenberg me Begajn: Shqipëria, rol aktiv për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se Shqipëria luan rol të rëndësishëm për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor. Deklaratën, Stoltenberg e...

Stoltenberg: Ukraina do të bëhet anëtare e NATO-s “në planin afatgjatë”

Ukraina do t’i bashkohet NATO-s “në afat të gjatë”, tha Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ndërsa Kievi kërkon të...

Shefi i NATO-s: Putin nuk planifikon paqe, por më shumë luftë

Ndërsa po bëhet një vit nga pushtimi rus në Ukrainë, nuk ka asnjë shenjë se Vladimir Putin ka ndryshuar ambiciet e...

Shefi i NATO-s: Turqia të ratifikojë kërkesat e Finlandës dhe Suedisë për anëtarësim

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i bëri thirrje Turqisë që të ratifikojë kërkesat e Finlandës dhe Suedisë për anëtarësim...

Putin nuk mund ta fitojë luftën në Ukrainë, thotë shefi i NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se presidenti rus, Vladimir Putin nuk tregon asnjë tregues se dëshiron paqe dhe...

Stoltenberg: Putin po përgatitet për sulme, jepini Ukrainës armët që i nevojiten

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka deklaruar se Aleanca duhet të sigurojë që Ukraina të marrë armët që i...

Stoltenberg drejt largimit/ ‘Burokrati’ s’do të kërkojë mandat të ri në krye të NATO

Jens Stoltenberg do ta përfundojë mandatin e tij në krye të NATO-s tetorin e ardhshëm, sikurse ishte parashikuar. Lajmin e ka bërë...

Shefi i NATO-s paralajmëron: Është e rrezikshme të nënvlerësosh Rusinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të enjten për rrezikun e nënvlerësimit të Rusisë gjatë luftës kundër Ukrainës. “Forcat ukrainase...

Stoltenberg zbulon si mund të detyrohet Rusia që të negociojë për luftën në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se vendet perëndimore duhet të jenë të gatshme për të ofruar mbështetje afatgjatë...

Lufta në Ukrainë, Stoltenberg bën thirrje për më shumë armë nga aleatët e NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg, u ka bërë thirrje vendeve anëtare të NATO-së që t’i japin sa më shumë...

Stoltenberg: Suedia dhe Finlanda do t’i bashkohen NATO-s vitin e ardhshëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se Suedia dhe Finlanda do t’i bashkohen zyrtarisht bllokut vitin e ardhshëm. Stoltenberg...

Jens Stoltenberg viziton Berlinin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të vizitojë Gjermaninë. Stoltenberg do të qëndrojë në Berlin nga sot (30 nëntor) deri...

Stoltenberg: NATO nuk do të tërhiqet në mbështetjen për Ukrainën

NATO nuk do të reduktojë mbështetjen e saj për Ukrainën, tha Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg në një konferencë për shtyp...