Jens Stoltenberg

Stoltenberg: Suedia dhe Finlanda do t’i bashkohen NATO-s vitin e ardhshëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se Suedia dhe Finlanda do t’i bashkohen zyrtarisht bllokut vitin e ardhshëm. Stoltenberg...

Jens Stoltenberg viziton Berlinin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të vizitojë Gjermaninë. Stoltenberg do të qëndrojë në Berlin nga sot (30 nëntor) deri...

Stoltenberg: NATO nuk do të tërhiqet në mbështetjen për Ukrainën

NATO nuk do të reduktojë mbështetjen e saj për Ukrainën, tha Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg në një konferencë për shtyp...

‘Po monitorojmë situatën në Poloni’, Stoltenberg: Aleatët po konsultohen

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se aleanca ushtarake po monitoron situatën, pasi dy raketa me origjinë ruse goditën...

Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë për Ukrainën, paralajmëron Sekretari i NATO-s

Ukraina përballet me muaj të vështirë përpara dhe kapaciteti ushtarak i Rusisë nuk duhet të nënvlerësohet. Kështu u shpreh Sekretari i Përgjithshëm...

Stoltenberg: Është koha që Finlanda dhe Suedia të anëtarësohen në NATO

Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Atlantike, tha se është koha që Suedia dhe Finlanda të anëtarësohen në NATO. Stoltenberg pritet...

Irani mund të furnizojë Rusinë me raketa balistike, thotë shefi i NATO-s

"Irani po shqyrton furnizimin e Rusisë me raketa balistike për luftën e saj në Ukrainë, përveç dronëve që Teherani ka dorëzuar...

Paralajmërimi i kreut të NATO-s nëse Rusia fiton luftën në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar së fundmi se fitorja e Rusisë në luftën kundër Ukrainës do të...

Stoltenberg: Ukraina së shpejti do të marrë sisteme të mbrojtjes ajrore

Në ditët në vijim, NATO do t’i dërgojë Ukrainës sisteme të mbrojtjes ajrore, tha shefi i aleancës ushtarake, Jens Stoltenberg më...

Stoltenberg: Rritja e tensioneve në Kosovë është e dukshme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se trupat e KFOR-it mbështesin përpjekjet e diplomatëve të Bashkimit Evropian për...

Stoltenberg: Mbrojtja ajrore për Ukrainën, prioriteti kryesor

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi se fuqitë perëndimore po diskutojnë për mënyrat se si t’i ofrojnë Ukrainës më...

Stoltenberg: Nëse Rusia përdor armë bërthamore, do ketë pasoja të rënda

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se çdo përdorim i armëve bërthamore është i papranueshëm dhe se nëse Rusia...

Stoltenberg: Kërcënimi bërthamor i Putinit, përshkallëzim i rrezikshëm

Kërcënimi i presidentit rus, Vladimir Putin, për përdorimin e armëve bërthamore pas ngecjeve të ushtrisë ruse në luftën në Ukrainë është...

Stoltenberg i pikëlluar për vdekjen e Mbretëreshës: Shembull i udhëheqjes

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, është shprehur i pikëlluar për vdekjen e Mbretëreshës së Britanisë Elizabeth II. Në një postim...

Deklaratat Kurti-Vuçiç pas marrëveshjes për dokumentet | 5 zhvillime kryesore

Reciprocitet i plotë deri në arritjen e marrëveshjes me Serbinë, thotë Albin Kurti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se vendi...

‘NATO mbetet vigjilent’, Stoltenberg për marrëveshjen Kosovë-Serbi për dokumentet

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka përshëndetuar marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me dokumentet. Pëmes një...