Jens Stoltenberg

Deklaratat Kurti-Vuçiç pas marrëveshjes për dokumentet | 5 zhvillime kryesore

Reciprocitet i plotë deri në arritjen e marrëveshjes me Serbinë, thotë Albin Kurti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se vendi...

‘NATO mbetet vigjilent’, Stoltenberg për marrëveshjen Kosovë-Serbi për dokumentet

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka përshëndetuar marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me dokumentet. Pëmes një...

Stoltenberg takohet sot në Bruksel me Kurtin dhe Vuçiçin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të mbajë takime të ndara në Bruksel këtë të mërkurë me kryeministrin e...

Stoltenberg do takohet me Kurtin dhe Vuçiçin javën e ardhshme në Bruksel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të mbajë takime të ndara në Bruksel më 17 gusht me kryeministrin e...

Stoltenberg: Kosova dhe Serbia të shmangin veprimet e njëanshme

Sekretari i Përgjithsëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia të shmangin veprimet e njëanshme dhe të angazhohen...

‘NATO do ndërhyjë nëse cënohet stabiliteti në Kosovë’, Stoltenberg telefonon Vuçiçin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike këtë të mërkurë me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Lajmin...

Rama në Bruksel: Baza detare e NATO-s në Durrës, ‘e fjalës së fundit’

Kryeministri Edi Rama ka takuar këtë të mërkurë në Bruksel, Sektretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Në konferencën e përbashkët për...

Stoltenberg: Mirëpres mbështetjen e Shqipërisë për Ukrainën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka falenderuar kryeministrin shqiptar Edi Rama, në lidhje me mbështetjen që vendi ynë i...

Bazë e NATO-s në portin e Durrësit, Rama takon sot Stoltenberg në Bruksel

Kryeministri Edi Rama do të takohet këtë të mërkurë në Bruksel me Sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, në...

Nuk besoj se Turqia do bllokojë zgjerimin e NATO-s, thotë Stoltenberg

Me firmosjen e protokolleve të anëtarësimit për Suedinë dhe Finlandën, procesi i ratifikimit mund të nisë zyrtarisht. Por mes parlamenteve që duhet...

Suedia dhe Finlanda do nënshkruajnë protokollin e anëtarësimit më 5 korrik

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se Suedia dhe Finlanda do nënshkruajnë protokollin e anëtarësimit të martën, më 5...

Stoltenberg: NATO do të rrisë forcat e gatishmërisë

NATO do të rrisë masivisht numrin e forcave të saj në gatishmëri të lartë në mbi 300,000 ushtarë. Kështu bëri të ditur...

Rusia synon qytetin e dytë më të madh të vendit, Kharkiv

Shefi i NATO-s ka paralajmëruar vendet perëndimore se ata duhet të jenë të gatshëm të ofrojnë mbështetje afatgjatë për Kievin. Katër muaj...

Shefi i NATO-s: Lufta mund të përfundojë vetëm përmes negociatave

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se lufta midis Ukrainës dhe Rusisë mund të përfundojë vetëm në tryezën e...

Stoltenberg: Së shpejti vendimi për anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se anëtarët e NATO-s do të marrin një vendim të shpejtë për mirëpritjen...

Kreu i NATO-s: Të tregojmë vendosmëri përballë Rusisë

Në nisje të samitit të NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se vendet e aleancës duhet të tregojnë më shumë vendosmëri përballë agresionit...