Jens Stoltenberg

Bazë e NATO-s në portin e Durrësit, Rama takon sot Stoltenberg në Bruksel

Kryeministri Edi Rama do të takohet këtë të mërkurë në Bruksel me Sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, në...

Nuk besoj se Turqia do bllokojë zgjerimin e NATO-s, thotë Stoltenberg

Me firmosjen e protokolleve të anëtarësimit për Suedinë dhe Finlandën, procesi i ratifikimit mund të nisë zyrtarisht. Por mes parlamenteve që duhet...

Suedia dhe Finlanda do nënshkruajnë protokollin e anëtarësimit më 5 korrik

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se Suedia dhe Finlanda do nënshkruajnë protokollin e anëtarësimit të martën, më 5...

Stoltenberg: NATO do të rrisë forcat e gatishmërisë

NATO do të rrisë masivisht numrin e forcave të saj në gatishmëri të lartë në mbi 300,000 ushtarë. Kështu bëri të ditur...

Rusia synon qytetin e dytë më të madh të vendit, Kharkiv

Shefi i NATO-s ka paralajmëruar vendet perëndimore se ata duhet të jenë të gatshëm të ofrojnë mbështetje afatgjatë për Kievin. Katër muaj...

Shefi i NATO-s: Lufta mund të përfundojë vetëm përmes negociatave

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se lufta midis Ukrainës dhe Rusisë mund të përfundojë vetëm në tryezën e...

Stoltenberg: Së shpejti vendimi për anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se anëtarët e NATO-s do të marrin një vendim të shpejtë për mirëpritjen...

Kreu i NATO-s: Të tregojmë vendosmëri përballë Rusisë

Në nisje të samitit të NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se vendet e aleancës duhet të tregojnë më shumë vendosmëri përballë agresionit...

NATO vendos 4 grupe të gatshme në Bullgari, Hungari, Rumani e Sllovaki

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg pret që vendet anëtare të aleancës të bien dakord për rritjen e pranisë ushtarake...

Ministrat e Mbrojtjes së vendeve të NATO-s sot takim në Bruksel

Ministrat e Mbrojtjes së vendeve anëtare të NATO-s janë takuar mëngjesin e sotëm në Bruksel në një mbledhje të jashtëzakonshme. Takimi nisi me...