jeta

Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i njohur

Është ndarë nga jeta aktori dhe regjisori Anastas Nika. Prej 1 viti ai vuante nga një sëmundje e rëndë. Pavarësisht përpjekjeve të...

I njohur dhe në skenën botërore, ndahet nga jeta regjisori shqiptar

Është ndarë sot nga jeta në moshën 77-vjeçare regjisori Kristaq Mitro. Ai njihet për realizimin e disa prej filmave më të...

Ukraina bën bilancin, zbulon humbjet e ushtrisë ruse që nga fillimi i luftës

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë pohuar se Rusia ka humbur 171,160 trupa në Ukrainë që nga fillimi i luftës. Sipas të...

Bota e kinematografisë italiane në zi, ndërron jetë aktori i njohur

Bota e kinematografisë italiane është në zi, pasi ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare aktori dhe regjisori i njohur Ivano Marescotti. Marescotti...

Ndërron jetë miliarderi amerikan, njeriu që revolucionarizoi kompjuterët

Pionieri dhe filantropi i njohur i Silicon Valley, Gordon Moore, ka vdekur në moshën 94-vjeçare në Hawaii. Moore është një nga bashkëthemeluesit...

Dy javë më parë u bë baba, ndahet nga jeta kompozitori dhe pedagogu i njohur

Është ndarë nga jeta në moshën 39-vjeçare, kompozitori i talentuar shqiptar, Andi Bajraktari. Mësohet se shkak për ndarjen e parakohshme nga jeta...

Gazetari detaje nga jeta e Hutrës në burg: Ka mllef! S’e duan aty, ka thyer kodet

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati, zbuloi detaje në lidhje me jetën në burg të kriminelit Dan Hutra, personit i cili...

Futbolli në zi, ndahet nga jeta legjenda franceze

Futbollisti francez, Just Fontaine, mbajtësi rekordmen për më shumë gola të shënuar në një Botëror të vetëm, ka vdekur në moshën...

Shqiptari i shpëton jetën të birit, i dhuron një pjesë të mushkrive

Mjekët italian kanë kryer për herë të parë transplatin e mushkrive nga një dhurues i gjallë. Një operacioni i komplikuar që...

Dikur një seks simbol që ‘çmendi botën’, ndërron jetë aktorja e njohur

Aktorja dhe modelja e njohur amerikane Raquel Welch ka ndërruar jetë këtë të enjte në moshën 82-vjeçare. Ylli i kinematografisë ndërroi jetë...

Ndahet papritur nga jeta trajneri i ekipit shqiptar të futbollit

Është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të enjteje, Odisea Çipa, trajneri i ekipit të futbollit Butrinti. Mësohet se Çipa ka ndërruar...

Jeton në kabinë elektrike, mesazhi i ish-mësueses: Kush u dëshpërua dhe s’u shëmtua

Këtë të shtunë në emisionin Real People, në Euronews Albania, ishte e ftuar një ish-mësuese me emrin Violeta e cila jeton...

Si është jeta e të rinjve sot? Gazetari: Ne na e zgjidhte Partia shkollën!

Gazetari Agim Baçi komentoi gjetjet e Barometrit në Euronews Albania sipas të cilit, 68.2% e shqiptarëve mendojnë se gjenerata rreth të...

Avokatja: Gabim dyndjet drejt qyteteve, jeta nuk bëhet vetëm në Tiranë

Temë e diskutimit në emisionin Goodmorning Albanians në Euronews, këtë të hënë ishin sakrificat e gruas shqiptare për punët e shtëpisë. E...

Ndahet nga jeta mjeku Isuf Kalo, Manastirliu tregon bisedën e fundit

Mjeku i njohur Isuf Kalo është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu...

Ndahet nga jeta mjeku i njohur Isuf Kalo

Ka ndërruar jetë ditën e sotme mjeku i njohur Isuf Kalo. Kalo ndërroi jetë në moshën 80-vjeçare pas një sëmundjeje të...