jetën

Maliq, e zë poshtë kali teksa priste dru në mal, humb jetën 62-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në fshatin Gjyras të bashkisë Maliq. Një 62-vjeçar me iniciale A.Sh. ka shkuar...

EMRI| Humb jetën nga overdoza 30-vjeçari në Berat

Një 30-vjeçar nga qyteti i Beratit ka gjetur vdekjen mesnatën e mbrëmshme si pasojë e overdozës. Dorian Kovaçi, 30 vjeç është paraqitur...

Hepatiti B ose C mund të shkaktojë kancer, apeli i OBSH

Hepatiti, një infeksion viral që prek mëlçinë, aktualisht vret mbi 100 mijë njerëz çdo vit në Europë. Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaron...

Ra nga skela teksa punonte, humb jetën 39-vjeçari shqiptar në Greqi

Një 39-vjeçar shqiptar në Greqi ka humbur jetën në spital, 7 ditë pasi u rrëzua nga një skelë teksa punonte. Ngjarja ndodhi...

EMRI| Humb tragjikisht jetën teksa punonte, 22-vjeçari shqiptar në Itali

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht ditën e djeshme në Itali pasi u rrëzua nga një shtyllë e tensioni. Sami Macukulli,...

Ushtroi dhunë ndaj prindërve dhe i kanosi për jetën, shpallet në kërkim 34-vjeçari

Policia e Elbasanit ka shpallur në kërkim një 34-vjeçar i cili ka ushtruar dhunë ndaj prindërve të tij dhe i ka...

32 njerëz humbën jetën në punë në 2022, kush rrezikon më shumë?

28 prilli është Dita Botërore e Sigurisë dhe Shëndetit në punë. Sipas statistikave çdo vit në Bashkimin Europian, më shumë se 5500...

E trishtë| Shqiptari shpëton fëmijën nga mbytja, vetë e marrin rrymat dhe humb jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një emigrant shqiptar nga Kosova ka...

Humbën jetën nën rrënoja, mbahen funeralet e 24 fëmijëve të skuadrës së volejbollit

Funeralet për 24 fëmijë, të cilët ishin në Turqi në një udhëtim në shkollë volejbolli kur hoteli i tyre u shemb,...

Bie nga kati i katërt i spitalit, humb jetën pacienti në Kosovë

Një pacient ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i katërt i njërës prej klinikave të QKUK-së në Kosovë. Lajmi u...

Ndërhyrja e rrallë që i shpëtoi jetën 9-vjeçarit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka përgëzuar punën e stafit të Kirurgjisë Infantile në Pediatrinë e Tiranës, të cilët realizuan me...

Vuçiç shfaqet ‘kudo’ gjatë fushatës zgjedhore

Presidenti i Serbisë Vuçiç po zhvillon një fushatë ndryshe për zgjedhjet parlamentare e presidenciale në Serbi. Ai, përveçse përshëndeti me dorë një...

Film për jetën e fëmijëve jetimë nga lufta, në Festivalin e filmit në Selanik

Në filmin e tij të fundit, ‘Një shtëpi e ndërtuar nga copëzat’, producenti danez Simon Lereng Wilmont fokusohet tek strehimi i...

Ndërron jetë aktori Anastas Kristofori

Aktori Anastas Kristofori ndërroi jetë të mërkurën në moshën 78-vjeçare. Ai vuante nga një sëmundje e rëndë. Varrimi i tij do të...

Bie numri i të infektuarve me COVID-19

Katër persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 522 raste të reja...