jo biden

Rusia i ndalon hyrjen në vend motrës dhe vëllezërve të Biden

Ministria e Jashtme ruse ka thënë se ka ndaluar hyrjen në Rusi 200 shtetasve amerikanë, përfshirë motrën dhe dy vëllezërit e...

Pas bisedës telefonike, Biden dhe Xi mund të takohen

Presidenti amerikan Joe Biden dhe Xi Jinping i Kinës janë duke shqyrtuar mundësinë e një takimi. Lajmi është bërë i ditur...

Serbia pranon se ekziston rreziku për vrasjen e Vuçiç | 5 ngjarje kryesore

Ministri serb: Ekziston rreziku i vrasjes së presidentit Vuçiç Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandër Vulin deklaroi këtë të...