jolie

Angelina Jolie jep dorëheqjen si e dërguara e OKB-së për refugjatët

Aktorja amerikane fituese e çmimit Oscar, Angelina Jolie, thotë se po largohet nga roli i saj si ambasadore e agjencisë së...

Angelina Jolie do të jetë Maria Callas në filmin e ri

Angelina Jolie do të luajë rolin e këngëtares operistike Maria Callas në një dramë të re nga regjisori kilian Pablo Larraín. Maria...

Angelina Jolie akuzon Brad Pitt për abuzim në avionin privat

Angelina Jolie ka paraqitur dokumente gjyqësore duke akuzuar ish-bashkëshortin Brad Pitt se e kishte sulmuar atë dhe fëmijët e tyre, në...