jorida tabaku

Tabaku: S’kam pritshmëri nga samiti i BE-së për negociatat

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku deklaron se nuk ka ndonjë pritshmëri nga samiti i BE-së sa i përket çështjes së...

Debate në Kuvend për inceneratorët, Tabaku-Ahmetajt: Nuk më kërcënon dot

Zëvendës kryeministri, Arben Ahmetaj dhe deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku janë përfshirë në debat këtë të enjte në Kuvend, ku...

Rama pi ujë nga çezma, Tabaku tregon kontratën e bashkisë

Ujë i pijshëm ka përplasur kryeministrin Rama dhe deputeten Jorida Tabaku. Rama ka publikuar një video duke pirë ujë në çezmë,...

Tabaku: UKT kërkon kredi 80 milion euro, por rriti çmimin e ujit me 44%

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku u përfshi në një debat me nënkryetarin e Bashkisë, Arbjan Mazniku, gjatë diskutimit në Komisionin...

Tabaku: SPAK t’i hetojë 3 inceneratorët në një çështje

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku kërkon nga Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK), që të bashkojë çështjet për inceneratorët e Tiranës,...

Qeveria do t’i vendosë taksa biznesit të vogël, thotë Tabaku

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se qeveria po planifikon që të vendosë taksa ndaj biznesit të vogël. Sipas saj, 100...

Kryemadhi kërcënon Tabakun: Kujdes kur përmend LSI-në

Monika Kryemadhi kërcënoi Jorida Tabakun të ketë kujdes kur përmend emrin e LSI-së dhe çdo anëtari të saj. “Nuk dua të merrem...

30% e shqiptarëve jetojnë me më pak se 5 dollarë në ditë, thotë Tabaku

Kriza ekonomike në Shqipëri është shkaktuar nga vendimet e qeverisë Rama. Kështu deklaroi gjatë fjalës së saj në Kuvend deputetja Jorida...

Tabaku: Bordet për çmimet s’janë zgjidhje, qeveria po programon më shumë taksa

“Bordet alla komunizëm nuk janë zgjidhje e krizës”. Kështu ka deklaruar nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku për krijimin e bordit...

Alibeaj dhe Tabaku kërkojnë të ngrihet një Komision Përbashkues i PD

Deputetët Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj kërkojnë që të ngrihet një Komision Përbashkues i PD-së për të kapërcyer situatën në të...

SPAK: Do administrojmë çdo fakt apo informacion për çështjen e inceneratorëve

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se sot është zhvilluar një takim mes Drejtuesit të SPAK, Arben Krajës dhe deputetes Jorida Tabaku...

Tabaku akuza Felajt: E përfshirë në koncesionin për inceneratorin e Tiranës

Kryetarja e Komisionit Hetimor për Inceneratorët, Jorida Tabaku ka akuzuar nënkryetaren e këtij komisioni Ermonela Felajn si të përfshirë në procedurën...

81% apo 92%? Ish-ministrja debaton me zv.kryetaren e PD për borxhin publik

Ish-ministrja e Financave, Anila Denaj thotë se niveli i borxhit publik është 80.1% dhe jo 84% siç deklaron Presidenti. Deputetja e PS...