jorida tabaku

Projektligji i PS për zonat e mbrojtura, Tabaku: I porositur për interesa biznesi

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar përsëri sot, pas një projektligji të propozuar nga 12 deputetë të Partisë Socialiste...

Progres-raporti, Tabaku: Shqipëria vazhdon të ketë probleme të thelluara

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me progres raportin e Komisionit Europianë për Shqipërinë në vitin 2023. Në...

Raporti i KE për Shqipërinë, Tabaku: Asnjë nga fushat nuk ka shënuar progres

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, është shprehur se raporti i KE për Shqipërinë nuk tregonte progres të bërë nga vendi...

“Konflikti mes dy deputetëve të opozitës”- Tabaku: Nuk i shërben gjendjes së PD

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, tha se nuk e ka pritur aspak mirë konfliktin mes dy deputetëve të opozitës, Kreshnik...

Jorida Tabaku: Qeveria rrëzoi paketën antikorrupsion vetëm se e propozoi opozita

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku tha në një video të publikuar në faqen e saj në Facebook, se roli i...

“Korrupsioni, sfidë për integrimin”, Tabaku: Dënoj kërcënimet ndaj gjyqtarëve

Kryetarja e Këshillit Kombëtar të Integrimit, Jorida Tabaku në takimin e zhvilluar ditën e sotme, tha se lufta kundër korrupsionit është...

“Kreu i grupit parlamentar është Bardhi”, Tabaku flet për përplasjet në PD

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku në një intervistë për Euronews Albania, ka komentuar rezolutën për Kosovën dhe përplasjet në PD. Ajo theksoi...

Debate në Konferencën e Kryetarëve, rrëzohet kërkesa e opozitës për komision hetimor

Është shoqëruar me debate Konferenca e kryetarëve që po mbahet ditën e sotme, ku Agron Gjekmarkaj dhe Jorida Tabaku i janë...

“Po e përdorni Kosovën si plaçkë politike”, Tabaku: Duhet një rezolutë e përbashkët

Deputetja Jorida Tabaku e quajti debatin e ditës së sotme në seancën plenare si një debat i cili nuk i shkon...

Tabaku: Rritja e pensioneve 50 lekë në ditë. Do jenë aq të varfër nesër sa janë sot

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku tha se rritja e pensioneve me 50 lekë në ditë nuk do u vlejë aspak...

Pezullimi i fondeve nga BE për bujqësinë/ Tabaku: Korrupsion edhe në këtë sektor

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tbaku ka reaguar mëngjesin e kësaj të hëne me anë të një postimi në Facebook ku...

Tabaku pas raportit të DASH: Lufta ndaj korrupsionit, të jetë prioritet kombëtar

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka reaguar me anë të një postimi në Facebook rreth raportit të publikuar më herët...

Jorida Tabaku: Fatkeqësi nëse e nisim parlamentin pa reformë zgjedhore

Deputetja e partisë Demokratike Jorida Tabaku ishte këtë të mërkurë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit, ku duke ju drejtuar...

Tabaku: Çdo gjë që thamë është vërtetuar, Parlamenti të bënte atë që kërkoi SPAK

Deputetja e PD, Jorida Tabaku është shprehur se seanca e sotme në Kuvend nuk kishte pse të shoqërohej me debate për...

Çështja Ahmetaj/ Tabaku deputetëve të PS: Duhet të jepni dorëheqjen me radhë

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku tha në seancën e sotme se nëse do mbahej përgjegjësi politike për çështjen e Ahmetaj...

“Ahmetaj, përfitime nga inceneratorët”, Tabaku: I dorëzova SPAK 20 CD me prova

Deputetja Jorida Tabaku tha në një deklaratë për mediat se në lidhje me inceneratiorët, Partia Demokratike ka bërë mbi 11 padi...