jorida

Rama e ministrat inspektojnë dyqanet, Tabaku: Tallje e qeverisë

Kryeministri Rama dhe ministrat e tij inspektuan marketet dhe furrat e bukës në lagjet e kryeqytetit, për të studiuar çmimet. Rama bisedoi...

Komisioni për Inceneratorët, dëshmon administratorja Kodra

Ka nisur Komisioni Hetimor për inceneratorët, ku e thirrur për të dëshmuar është administratorja e Inceneratorit te Tiranes Ariola Kodra. Kujtojmë se...

Tabaku në SPAK për inceneratorët

Jorida Tabaku është paraqitur në ambientet e SPAK të hënën. Nënkryetarja e Partisë Demokratike është thirrur nga Prokuroria e Posaçme lidhur me...

Tabaku për inceneratorët: Ata që kanë shkelur ligjin janë sot në qeveri

Komisioni Hetimor për Inceneratorët shqyrtoi sot procedurat dhe fondet e dhëna për ngritjen dhe funksionimin e Inceneratorit të Fierit. Kryetarja e Komisionit,...

Dëshmitë në Komisionin e hetimit për inceneratorët

Komisioni Hetimor në Kuvend nisi sot marrjen e dëshmive për hetimin që ka nisur për inceneratorët e Fierit, Tiranës dhe Elbasanit. Para...

Tabaku: 80 milionë euro u paguan për inceneratorin e Tiranës që s’ekziston

“Një raport i fundit i Kontrollit të Lartë të shtetit për inceneratorët provoi vjedhjen kolosale të qytetarëve shqiptarë”. Kështu deklaroi mesditës...

Gruaja vdiq nga i ftohti në Fier, a duhet riparë ndihma ekonomike?

Një grua ka humbur jetën nga i ftohti në Fier. Djali i saj, akuzon se OSHEE ia ndërpreu dritat pa të...