Joseph Borrell

Begaj takim me Përfaqësuesin e Lartë të Komisionit Evropian, Borrell

Në kuadër të pjesëmarrjes në Javën e Nivelit të Lartë të Sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshëm të OKB-së, Presidenti...

Borrell: Rusia dështoi, luftën në Ukrainë e ka humbur

Përfaqësuesi i BE-së Joseph Borrell, për politikën e jashtme, Joseph Borrell ka deklaruar gjatë Samitit Europian për Mbrojtjen dhe Sigurinë se...

Kurti takohet me Borrell dhe Lajçak, për çfarë diskutuan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi takim me përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të...

“Mora një qortim”, Vuçiç jep detaje nga takimi me Borrell-in

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është takuar këtë të shtunë në Mynih, me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të...

Vuçiç me Borrell-in: Na pret një takim për vazhdimin e ruajtjes së paqes në Ballkan

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç u takua me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell në...

Borrell konfirmon se Kosova dhe Serbia kanë pranuar një plan të ri për dialogun

Përfaqësues i Lartë i Bashkimit për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Joseph Borrell, ka konfirmuar se Kosova dhe Serbia...