jug

Serbët e Kosovës të ndarë, veriorët skeptikë për marrëveshjen, jugorët kanë shpresë

Edhe pse nuk firmosën asgjë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u pajtuan për ta pranuar...

“Bombë që do dëgjohet më vonë”- Sipërmarrësi: Plaga e madhe e turizmit në jug

Temë e emisionit Now në Euronews këtë të martë ishte strategjia e turizmit dimëror. I ftuar në sudio, sipërmarrësi Dritan Gremi,...

Artan Lame tregon zonat në jug ku ka përfunduar regjistrimi fillestar për pronat

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame deklaroi se ka përfunduar regjistrimi fillestar për pronat në disa zona...

Ukrainasit avancojnë ofensivën në jug, autoritetet pro-ruse kërkojnë evakuimin

Ofensiva e trupave ukrainase është përshpejtuar në frontin jugor. Pasi lëshuan fshatra të shumtë, autoritetet e caktuara nga Moska në Kherson...

Dua Lipa ndan me fansat foto nga Jugu

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa ka ndarë me fansat e saj në Facebook disa foto nga pushimet që po...

Tjetër investitor strategjik në Jug, “Gjikuria” përfiton 9 mijë m2 tokë për 1 €

Këshilli i Ministrave ka vendosur të heqë dorë nga 9 mijë metra katrorë tokë në brigjet e fshatit Dhërmi dhe Gjilekë...

‘Vajzë shqiptare në Shqipëri’, Dua Lipa pushon në jug

Dua Lipa ka postuar një foto nga Instagrami i saj me mbishkrimin “Vajzë shqiptare në Shqipëri”. Këngëtarja po pushon në jug, ndërsa...

Bllokimi mjeteve ujore, Xhameta: Tek ne jo, në Jug edhe mund të jetë shkelur ligji

Skerdilajd Xhameta, përfaqësues i mjeteve sportive ujore që operon në zonën e Durrësit tha se inspektimet nga policia ka pasur gjatë...

Trafik në Lungomare, fundjava e parë e gushtit rikthen pushuesit në Jug

Kjo fundjavë e parë e gushtit ka rikthyer sërish trafikun e rënduar në rrugët e qytetit të Vlorës. Të gjithë drejt bregdetit...

Rriten çmimet e hoteleve në Jug, në Dhërmi e Himarë nga 70€-1500€ për vila

Çmimet e hoteleve në jug të Shqipërisë janë rritur mesatarisht me 30% krahasuar me një vit më parë. Sezoni turistik i këtij...

Faturat e kripura në Jug, ankesa e denoncime për çmimet në bare e restorante

Të pushosh në rivierën shqiptare mund të shkojë më shtrenjtë nga sa ke menduar të shpenzosh. Faturat e kripura në bare e...

Zjarret masive përfshijnë Greqinë, qindra banorë dhe turistë të evakuuar

Zjarret masive kanë përfshirë veriun, jugun dhe lindjen e Greqisë. Qindra banorë dhe turistë janë evakuuar nga ishulli lindor i Egjeut,...

Serbët e Kosovës në protestë për moslejimin e zgjedhjeve

Serbët në jug dhe në veri të lumit Ibër në Kosovë po zhvillojnë sot protesta me mesazhin “askush në shekullin e...

Shoferët e transportit ndërqytetas paralajmërojnë rritje të çmimit të biletës

Rritja e çmimit të naftës në 260 lekë për litër ka prekur edhe transportin ndërqytetas. Shoferet e autobusëve në terminalin e transportit...