juglindje

Rikthehen reshje e dëborës në Juglindje, temperaturat deri në -1 gradë

Në fshatrat turistikë të Voskopojës e të Dardhës ka pasur reshje dëbore këtë mëngjes. Nga informacionet e dhëna nga ARRSH bëhet me...

Rikthehen reshjet e dëborës në juglindje, zbardhen Voskopoja e Dardha

Rikthehen reshjet e dëborës në juglindje. Gjatë mbrëmjes së djeshme reshjet e dëborës kanë prekur fshatrat turistik të Voskopojës e të...

Temperaturat disa gradë nën 0, mijëra familje pa energji elektrike në Juglindje

Temperaturat në juglindje kanë shkuar deri në - 11 gradë celsius, temperatura këto të shoqëruara me reshje dëborë dhe erëra të...

3 vatra zjarri në Kolonjë, Devoll dhe Pogradec

3 vatra zjarri janë aktive në Kolonjë, Devoll dhe Pogradec. Ndërsa vijon puna për fikjen e zjarrit në Radat, Leskovik, një vatër...

Shi i dendur në juglindje, rrëshqet dheu

Shiu i dendur ka sjellë problemet e para në juglindje të vendit. Në disa zona të Moglicës, në Bashkinë e Maliqit dheu...

Heqja e kufizimeve COVID shton fluksin në pikat e kalimit kufitar në Juglindje

Numri i hyrje- daljeve në të gjitha pikat e kalimit kufitar në juglindje të vendit është rritur ndjeshëm këtë të diel. Burime...

Dëbora bllokon rrugët në Korçë

Dëbora ka ndaluar, por pasojat janë të dukshme në Korçë. Trashësia nis nga 15 cm në zonat e ulëta deri në...

Dëbora mbulon juglindjen

Reshjet e dëborës janë rikthyer në juglindje. Sipas të dhënave nga ARRSH dëbora mbulon 15-35 cm tokë. Të gjitha akset nacionale janë...