jugu

Andi Bushati: Po “golemizohet” Jugu, ja pse e do Rama Bashkinë e Himarës

Analisti Andi Bushati tha se lufta politike në Himarë bëhet për pronat. Sipas Bushatit, forcimi i pushtetit lokal si një zë kundërshtues...

Jugu drejt shuarjes? Gjirokastra dhe Korça, qytetet me më pak lindje në 10 vite

Në 12 qarqet e Shqipërisë vihet re një rënie drastike e lindjeve nga viti 2011 deri në vitin 2022. Qarku më i...

Nevila Nika: Regjistri i vitit 1945 ka të vërtetën për pronarët e zonave të jugut

Studiuesja Nevila Nika tha për “Review” në Euronews Albania se regjistri i vitit 1945 tregon të vërtetën për pronarët e zonave...

Berisha: Jugu i Shqipërisë në situatë dramatike, është shpopulluar

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se jugu i Shqipërisë ndodhet në situatë dramatike dhe se është shpopulluar. Në një deklaratë...

Koreja e Jugut dhe SHBA lëshojnë raketa në përgjigje të Koresë së Veriut

Ushtria e Koresë së Jugut ka kërkuar falje pasi një lëshim i dështuar i raketës gjatë një stërvitjeje të përbashkët me...

Fevziu: Për 5 banditë dhe fëmijë të llastuar s’mund të shkatërrohet turizmi

Mungesa e sigurisë, abuzimi me çmimet dhe tendenca e disa njerëzve me para për t’i bërë karshillëk pushuesve të thjeshtë ka...

7 të vrarë në një sulm zjarri në Korenë e Jugut

Shtatë persona u vranë dhe 46 u plagosen gjatë një zjarri që shpërtheu në një firmë ligjore në qytetin Daegu të...