kafe

Shkeli arrestin shtëpiak për të pirë kafe, policia kap 39-vjeçarin

Policia ka kapur një 39-vjeçar i cili shkeli arrestin shtëpiak për të pirë kafe. Shtetasi E. B., banues në Ballsh, është arrestuar...

Dushkaj: S’gjen më kafe me 50 lekë, çmimi mesatar nga 100 deri në 120

Bartenderi Ilir Dushkaj tha në një intervistë për Euronews Albania se në Tiranë nuk ka më kafe me 50 lekë, ndërsa...

Ulet importi i kafes, eksperti: Ta harroni se pini më 5 filxhanë në ditë

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli tha në një intervistë për Euronews Albania se ulja e konsumit të kafes për shqiptarët është...

Ulet ndjeshëm importi i kafesë, shqiptarët më pak para për bare dhe restorante

Në muajin janar, në vendin tonë ka hyrë 534 ton kafe, sasi kjo që tregon për ulje të ndjeshme të kërkesës....

Murrizi: Pinte kafe me Trump dhe hante me shefin e CIA-s, ja gënjeshtrat e Bashës

Ish-deputeti i PD Myslim Murrizi e ka cilësuar delirant kreun e grupit të  PD, Enkelejd Alibeaj në emisionin Now. Murrizi u shpreh...

Eksperti: Kujdes, ja pse nuk duhet ta shoqëroni kafen me fruta!

Kafja është një mënyrë e mirë për të rritur energjinë në mëngjes ose për të mposhtur lodhjen e pasdites, por gjithashtu mund të përkufizohet si...

12 njerëzit që nuk duhet të pinë kafe

Kafja është një mënyrë e mirë për të rritur energjinë në mëngjes ose për të mposhtur lodhjen e pasdites, por gjithashtu mund të përkufizohet si...

1000 euro gjobë lokalit në Firence pas ankesës së klientit për çmimin e kafes

Një lokal në Firence është gjobitur me 1 mijë euro pasi një klient u ankua në polici për çmimin e shtrenjtë...

Sekuestrohen 500 kg kokainë në Zvicër, droga e fshehur mes thasëve me kafe

Sekuestrohen 500 kilogramë kokainë në një ngarkesë me kafe në një fabrikë në Zvicër. Kanë qenë punëtorët, ata që njoftuan autoritetet në...

Artisti i parë shqiptar që eksperimenton në realizimin e pikturave me kafe

David Kryemadhi, piktori i ri durrsak është ndoshta i vetmi në Shqipëri që eksperimenton me kafen, duke e përdorur atë në...

Çmimi i kafes drejt rritjes, njofton kreu i Shoqatës së Bareve

Çmimi i kafes do të rritet shumë shpejt, ku një kafe pritet të kushtojë rreth 120 lekë. Kështu njoftoi kreu i Shoqatës...

Rritet konsumi i kafes në Shqipëri

Rreth 9 mijë ton kafe janë importuar në vitin 2021. Krahasuar me një vit më parë kemi blerë rreth 800 ton...