kafshet

Sondazhi: Disa të rinj më shumë duan kafshët sesa partnerin e tyre

Gen Z ka më shumë gjasa se çdo brez tjetër të investojë paratë e kursyera për kafshën e tyre sesa ta përdorë...

Truket gjenetike të kafshëve më jetëgjatë

Jeta, për shumicën prej nesh, mbaron shumë shpejt, prandaj studiuesit po bëjnë përpjekje biomjekësorë për të gjetur mënyra për të vonuar...

“Kafshët e ndiejnë tërmetin”, Guri: Ndaj duhen mbajtur qen, peshq ose minj në shtëpi

I ftuar në studion e “Goodmorning Albanians” në Euronews, ambientalisti Sazan Guri foli në lidhje me reagimet e çuditshme të kafshëve...

Zjarret në Argjentinë dalin nga kontrolli

Rreth 800,000 hektarë tokë janë shkatërruar nga zjarret në një provincë në veriperëndim të Argjentinës. Sipas një raporti nga Instituti Kombëtar i...

Spanja mund të ndalojë shitjen e kafshëve shtëpiake në dyqane

Spanja planifikon të ndalojë shitjen e kafshëve shtëpiake në dyqane dhe të shndërrojë kopshtet zoologjike në qendra të rimëkëmbjes së kafshëve...