kallezim

Avokati serb tregon arsyen se pse ai vetë kallëzoi Radojiçiçin

Avokati Cedomir Stojkoviç ka kallëzuar Milan Radojiçiç për sulmin e 24 shtatorit në Banjskë, ku mbeti i vrarë një nga efektivët...

Kryebashkiaku i Tropojës në SPAK, avokati: Jo vetëm ka favorizuar, edhe ka zaptuar

Avokati Arben Llangozi komentoi në një intervistë për Euronews Albania kallëzimin në SPAK të banorëve të Njësisë Administrative Fierzë për kryetarin...

Kallëzimi i 2 viteve më parë që dyshohet se çoi në pranga Vangjush Dakon

Një padi e depozituar 2 vite më parë në SPAK, nga 48 familje me rreth 200 banorë të një pallati të...

Kryetari i PD në Roskovec kallëzon në SPAK kryetaren e bashkisë

Kryetari i Partisë Demokratike, dega Roskovec, Emels Xhaxhaj ka depozituar kallëzim penal për kryetaren e bashkisë së këtij qyteti, Majlinda Bufin. Ai...

Ministri Manja: Sot kallëzojmë Sali Berishën në SPAK për 21 janarin

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja deklaroi se ditën e sotme, ish-kryeministri Sali Berisha do të kallëzohet në SPAK për 21 janarin. Në...

Prokuroria nuk nis hetimet për Autoritetin e Dosjeve pas kallëzimit të Metës

Prokuroria e Tiranës ka vendosur që të mos fillojë një procedim penal ndaj anëtarëve të Autoritetit të Dosjeve, pas kallëzimit të...

Vrau vëllanë dhe kunatën, gazetari: Arsen Muskurti bëri kallëzim për shantazh

Gazetari Edison Vatnikaj, i cili ishte fqinj i Arsenit Muskurtit, autori i cili vrau vëllanë  dhe kunatën disa ditë më parë,...

‘Akuzat janë dashakeqe dhe fyese’, Autoriteti i Dosjeve reagon për padinë e Metës

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit ka reaguar pas kallëzimit penal të kryer nga kryetari i Partisë së...

Meta akuzon Autoritetin e Dosjeve për 6 vepra penale

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka kallëzuar Autoritetin e Dosjeve. Ai ka sqaruar më herët se kallëzimi është bërë...

Rama: Nuk më bën përshtypje kallëzimi në SPAK ndaj Bajram Begajt

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me kallëzimin e bërë në SPAK ndaj presidentit të zgjedhur, Bajram Begajt, për shpërdorim...

Manja kallëzon në SPAK drejtoreshën e Agjencisë së Trajtimit të Pronave

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka kallëzuar në SPAK drejtoreshën e Agjencisë së Trajtimit të Pronave, Jonida Baçi si e përfshirë...

Rama në 9 vjet s’ka bërë asnjë kallëzim ndaj Berishës, thotë Braho

Juristi, Ledio Braho thotë se SPAK mund të nisë hetime për ish-kryeministrin Berisha jo vetëm përmes kallëzimit por edhe të ndërmarrë...