kamerat

“Bandat një hap para policisë”- Financial Times artikull për kamerat në Shqipëri

Bandat janë një hap para policisë së shtetit. Me këtë titull e ka nisur “Financial Times” artikullin kushtuar kamerave spiune të...

Grupet kriminale vijojnë monitorimin e Shkodrës, policia çmonton 20 kamera të tjera

Policia ka vijuar planin operacional mbarëkombëtar, të koduar "Fijet", i iniciuar për ë çmontuar kamerat e grupeve kriminale të vendosura në...

Pse janë lejuar deri tani kamerat e paligjshme? Çuçi: T’ia lëmë të shkuarës

Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu e pyeti ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi lidhur me aksionin e policisë për heqjen e...

Nga Gjergj Cukali te Oshafi, kush janë të ‘fortët’ që iu hoqën 155 kamerat në Tiranë

155 kamera të sigurisë janë çmontuar në Tiranë ndërsa 37 persona janë vënë nën hetim për ndërhyrje të padrejta në jetën private....

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I...

Erzen Breçani zbulon se ku dhe kujt i lejohet që të vendos kamera sigurie

Ish-shefi i policisë, Erzen Breçani tregoi se ku lejohen dhe kujt i lejohet që të vendos kamerat e sigurisë ambientet publike dhe...

Godet eksperti i sigurisë: Policë majë shkallëve që shkulin kamerat, e shëmtuar

Eksperti i Sigurisë Fatjon Softa ka komentuar në Euronews Albania, operacionin e nisur nga policia për të çmontuar kamerat nën administrimin...

Nga vëllai “Rrumit” tek Avdylajt, policia çmonton kamerat në zonat ‘problematike’

Ka vijuar edhe në Durrës edhe Shijak plani operacional i Policisë së Shtetit për të çmontuar kamerat e grupeve kriminale të...

“Sytë dhe veshët e kriminelëve”- Policia aksion në Korçë për kamerat e të ‘fortëve’

Në bazë të urdhrit nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë për kontrollet e kamerave, të cilat janë vendosur në mënyrë të...

“Ka në Skënderbeg”- Qytetarët në Shkodër flasin për kamerat e grupeve kriminale

Policia e Shtetit ka kryer së fundmi një operacion në qytetin e Shkodrës në lidhje me heqjen e kamerave në ambiente...

Policia aksion në Vlorë, kontrolle për kamerat e instaluara nga grupet kriminale

Kanë nisur edhe në Vlorë kontrollet për zbulimin e kamerave të sigurisë të instaluara në rrugët e qytetit, apo në biznese...

Kamerat e sigurisë publike, Shqipëria shumë larg mbulimit dhe cilësisë së BE

Në Shqipëri kamerat e sigurisë publike janë të një cilësie jo të mirë. Ato kryesisht shërbejnë për menaxhimin e trafikut pasi kanë...

Berisha: Janë zhdukur kamerat që regjistruan vrasjen në Himarë

Kreu i PD, Sali Berisha akuzoi policinë për manipulim të provave në vendin e tragjedisë së ndodhur 3 ditë më parë...