kamion

Vrau tetë persona me kamion gjatë maratonës, dënohet me mbi 200 vjet burg

Një mbështetës i grupit militant, Shteti Islamik, është dënuar me disa burgime të përjetshme nga një gjykatë në Nju Jork. Sayfullo Saipov...

U shtyp nga kamionçina në oborrin e shtëpisë, humb jetën 55-vjeçari

Pa e siguruar mjetin, një 39-vjeçar në Bulqizë po ngarkonte kamionçinën me gurë e si pasojë mjeti rrëshqiti duke rënë brenda...

FOTO| Po mbyteshin brenda kamionit, përfundojnë në spital 17 emigrantë

Policia hungareze gjeti 17 emigrantë të futur në një kamion me targa turke pranë kufirit jugor. Mjeti nuk e kishte ventilimin e...

Shkoi me kamion në Angli, shqiptarja në listën e sipërmarrësve të Forbes

E reja shqiptare Kristiana Çela është renditur në listën e Forbes, mes 30 të rinjve më të suksesshëm në Europë. Në rrjetin e...

Tragjedi në Bullgari, gjenden 18 emigrantë të pajetë në një kamion të braktisur

Të paktën 18 trupa emigrantësh u gjetën në Bullgari në një kamion të braktisur në një fshat afër Sofjes, njoftoi Ministria...

Përfshihet nga flakët kamioni në Rrugën e Kombit

Një kamion është përfshirë nga flakët në Rrugën e Kombit. Incidenti ka ndodhur rreth 500 metra nga tuneli dhe rreth 700 metra...

90 vjeç, njihuni me kamionistin më të vjetër në botë

Një shofer kamioni 90-vjeçar mendohet të jetë kamionisti më i vjetër në botë. Brian Wilson, nga Sheffield, do të vazhdojë të punojë...

Shoferët e kamionëve spanjollë bëjnë thirrje për një tjetër grevë

Shoqata spanjolle e shoferëve të kamionëve që ndërpreu zinxhirët e furnizimit gjatë një greve pranverën e kaluar njoftoi të hënën se...

Kamion me mallra kontrabandë në Kapshticë, në pranga doganieri dhe 2 të tjerë

Policia e Korçës ka arrestuar ditën e sotme 3 shtetas pasi ka ndaluar një kamion me mallra kontrabandë, veshje dhe atlete. Në...

VIDEO| Momenti kur kamioni në Turqi përplas turmën

Të paktën 16 persona kanë mbetur të vdekur të shtunën, pasi një kamion goditi një turmë në Derik të Turqisë. Nga aksidenti...

Minibusi përplaset me kamionin në Rusi, 15 viktima

Të paktën 15 persona vdiqën dhe tre të tjerë u plagosën pasi një minibus dhe një kamion u përplasën në rajonin...

Benz-i përplaset me kamionin në Pogradec, një i plagosur

Një aksident automobilistik është regjistruar mesditën e së enjtes  në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Hudënisht. Në aksident janë përfshirë...

Aksion anti-kontrabandë në veri të Kosovës, lëndohen 5 policë

Pesë efektivë të policisë së Kosovës janë lënduar dhe një makinë e Policisë Kufitare është dëmtuar gjatë një aksioni anti-kontrabandë në fshatin...

4 të dyshuar për 53 viktimat në kamionin në Teksas

Katër persona janë arrestuar pasi 53 emigrantë vdiqën në atë që një agjent i Hetimeve të Sigurisë Kombëtare e quajti incidentin...

Dy të vdekur nga rrëzimi i kamionit në Vlorë

Dy përsona kanë humbur jetën për shkak të një aksidenti në Vlorë, ku një kamion u rrezua në bypasin Orikum-Kaninë. Për shkak...

Kamionët rusë dhe bjellorusë bllokohen në kufirin polak

Disa orë para se të hynte në fuqi ligji për ndalimin e automjeteve ruse dhe bjelloruse në BE, shoferët rusë dhe...