kampion

Real Madridi është kampioni i ri i Kupës së Botës për klube

Përfundon koha e Chelseat si kampion i Botës për klube. Real Madridi është kampioni i ri i Kupës së Botës për klube,...

Java e 15-të e Premier League, Arsenal ‘kampion’ i dimrit

Arsenali është konfirmuar si kampion i dimrit, ku ka arritur të fitojë dhe në javën e 15-të të Premier Ligës angleze....

Kampioni Evropës në MMA: Më ka kërkuar Gjermania dhe Greqia, i kam refuzuar

Kampioni Evropës në MMA, Jurgen Çika tregoi në një intervistë për “Goodmorning Albanians” se është kthyer nga Gjermania për të përfaqësuar...

3 kampionët e qytetit të Kukësit, përfaqësojnë Shqipërinë në boks

Jurgen Çika, 18 vjeç, është shpallur kampion Evrope në kategorinë profesionale të MMA.  Ky është çmimi i 6-të më i rëndësishëm që ka marrë në këtë sport....

Flamurtari kampion në boks, incidente gjatë eventit, 3 skuadra braktisin garën

Flamurtari ka triumfuar në kampionatin kombëtar të boksit për të rritur, të zhvilluar në Vlorë. Eventi sportiv zgjati për 3 ditë,...

‘Besonim te fitorja’, trajneri i Zelimkhan Abakarov flet për Euronews Albania

Zelimkhan Abakarov, mundësi me origjinë çeçene që përfaqëson Shqipërinë synon një tjetër medalje në Kampionatin Botëror të Mundjes që po zhvillohet...

Ilir Suli, ish-peshëngritësi kampion që rekruton ushtarë

Ilir Suli ishte 37 vjeç kur mbylli karrierën si peshëngritës. Sot është larg imazhit të nënkapionit të Europës në vitin 2000. Prej...

Kampioni me aftësi ndryshe, i riu triumfon në garën e notit në Durrës

Gersi Troka, 22-vjeçari me “Sindromën Down” ia ka dalë të mposhtë fatin e tij dhe të jetë krenari për Shqipërinë. Kufizimet shëndetësore...

Erkand Qerimaj shpallet kampion i Europës në peshëngritje

Erkand Qerimaj është shpallur kampion i Europës në peshëngritje, në stilin e shkëputjes. Edhe pse garoi në baterinë B, Qerimaj ngriti në...

Real Madrid shpallet kampion i Europës për herë të 14-të

Real Madrid është skuadra fituese e Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/2022. Skuadra spanjolle ka mposhtur me rezultatin minimal 0-1 anglezët e...

Milan shpallet kampion i Italisë për herë të parë në 11 vite

Milan fitoi kampionatin kombëtar të Italisë, për herë të parë në 11 vite, pasi mundi 3-0 Sasuolon, duke i rrëmbyer fitoren...

Ndeshja Partizani-Tirana përfundon me dhunë, disa tifozë të arrestuar

Ndeshja mes Partizanit dhe Tiranës, e luajtur në ‘Elbasan Arena’ është mbyllur me incidente. Fitorja e Tiranës dhe shpallja kampion, duket se...

Tirana shpallet kampione pas fitores në derbi me Partizanin

Tirana ka fituar derbin me Partizanin duke u shpallur kampione. Ky është titulli i 26-të që Tiranë fiton në kampionatin shqiptar të...

Reali i Madridit shpallet kampion i Spanjës për herë të 35-të

Skuadra spanjolle e Realit të Madridit fitoi kundër Espanjolit 4 me 0. Kjo fitore i dha skuadrës së kryeqytetit titullin kampion i...

Më mirë të humbas trofetë se të vaksinohem, thotë tenisti serb

Tenisti serb Novak Djokoviç tha se ai do ta pranonte më mirë të humbiste trofetë e se sa të vaksinohej kundër...