kampionat

Rikthehen ndeshjet sportive, nis sonte Premier League, Ligue 1 dhe Bundesliga

Këtë të premte nisin tre kampionatet më elitare të Europës, Premier League, Liga franceze dhe Bundesliga. Për shkak të kampionatit Botëror ‘Katar...

Kosova merr pjesë në Kampionatin Botëror të tenisit për femra

Kampionati Botëror i Tenisit për femra ‘Billie Jean King Cup’, po mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut, nga data 4...

Kosova organizon Kupën e Botës në hendboll

Nga 11 deri më 17 korrik Kosova do të mirëpresë Kupën e Botës në hendboll për universitete. Për gjashtë ditë, në...

Kreu i Federatës së Peshëngritjes: Shqipëria do zërë vend të mirë në kampionat

I ftuar në emisionin “Sot” në Euronews Albania, kreu i federatës së peshëngritjes, Elez Gjoza tha se ata kanë objektiv të...

Tenistët rusë dëbohen nga kampionati i Uimbëlldonit

Organizatorët e Uimbëlldonit kanë vendosur të mos lejojnë pjesëmarrjen e tenistëve nga Rusia dhe Bjellorusia në turneun e këtij viti. Lëvizja do...

Çarls Leklerk fiton pozicionin e parë në nisje në Formula 1

Në Australi përfunduan provat zyrtare për Kampionatin e Formula 1, ndërsa gara do të nisë të dielën. Çarls Leklerk ka fituar pozicionin...