kampionati boteror

Kombëtarja amerikane për femra humb ndaj Suedisë, skualifikohet nga kampionati

Suedia fitoi të dielën ndaj Shteteve të Bashkuara 5-4 me penallti duke eliminuar kampionet në fuqi nga Kupa e Botës për...

Berisha zbulon ekipin që mbështet në kampionatin botëror

Kreu i PD-së Sali Berisha në një komunikim me qytetarët komentoi dhe kampionatin botëror. Ai tha se është me çdo ekip që...

Yjet që bien e ngrihen në Katar, Doha mirëpret Kampionatin Botëror të Futbollit

Një kampionat qe do ti jap fund disa prej legjendave te futbollit, por një event ku të tjerë yje do te...

Ukrainasi shpallet kampion bote në not, i ati lufton kundër rusëve

Notari Mykhailo Romanchuk ka fituar medaljen e Kampionatit Botëror të Notit, ndërsa babai i tij lufton kundra rusëve në lindje të...

Prezantohet topi i botërorit ‘Katar 2022’, nesër hidhet shorti

Rikardo Kaka dhe Iker Kasijas prezantuan nw Doha topin që do të përdoret në Kampionatin Botëror të Futbollit ‘Katar 2022’. Topi është...