kanabis

VIDEO | Me mbi 100 kg kanabis në kamion drejt Turqisë, dy të arrestuar në Korçë

Një sasi prej 101 kg kanabis është sekuestruar këtë të mërkurë nga policia në Korçë. Kanabisi ishte fshehur në shufra plastike...

Kanabis drejt Greqisë, shkon në 23 numri i të arrestuarve nga ‘Restart’

Një 24-vjeçar është i arrestuari i radhës në operacionin e policisë së Korçës të koduar ‘Restart’ kundër trafikimit të lënëve narkotikë. Burime...

VIDEO| Arrestohet një person, nën hetim vëllai, kultivonin bimë narkotike

Policia ka arrestuar një person, ndërsa po heton në gjendje të lirë vëllain e tij. Dy shtetasit akuzohen për kultivim të lëndëve...

VIDEO | Shkatërrohen dhjetëra parcela me kanabis në Malësinë e Shkodrës

Euronews Albania ka siguruar pamje nga operacioni në terren anti-drogë në Malësinë e Shkodrës, që ka hyrë në ditën e pestë. 250...

Euronews Albania siguron pamje nga parcelat me kanabis në Shkodër

Dita e tretë e operacionit anti-kanabis në Shkodër ka zbuluar dhjetëra koordinata ku janë kultivuar qindra bimë narkotike. Euronews Albania ka...

Transportonin mbi 120 kilogramë kanabis, arrestohen dy shqiptarë në Greqi

Dy shqiptarë janë arrestuar në Greqi pasi janë kapur duke transportuar 128.5 kilogramë kanabis. Media greke OEMA raporton se gjatë kontrollit të...

VIDEO | Pamje nga asgjësimi i mijëra bimëve të kanabisit në Shkodër

Euronews Albania ka siguruar pamje nga operacioni masiv që po zhvillohet në Malësinë e Shkodrës për asgjësimin e dhjetra parcelave me...

Operacione në Shkodër, Mirditë dhe Krujë, asgjësohen mbi 4 mijë rrënjë kanabisi

Një operacion i koduar “Pulti” nga policia e Shkodrës ka çuar në asgjësimin e 4200 rrënjës kanabis. Bima ishte kultivuar në zona...

Zbulohen parcela me kanabis në Krujë, në pranga babë e bir

Policia e Krujës ka arrestuar 2 persona babë e bir me akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike. burime zyrtare nga policia...

Dronët ‘vënë’ në pranga dy persona në Shkodër për kultivim të kanabisit

Dy persona janë vënë në pranga këtë të hënë në Shkodër, në kuadër të operacionit policor të koduar “Gimaj”. Shtetasit E. D.,...

Zbulohet laborator modern kanabisi në veri të Kosovës

Policia e Kosovës ka kërkuar urdhër-kontroll në organet e drejtësisë për kontrollin e një objekti pronë e të dyshuarit G.J., në...

Krijohet agjencia për kontrollin, kultivimin dhe përpunimin e kanabisit

Qeveria ka nxjerrë për konsultim publik ligjin për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore. Jepet vetëm një licensë për kultivimin e maksimalisht...

Trafik ndërkombëtar droge me postë, si u kapën 2 trafikantët në Tiranë

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në kuadër të operacionit policor të koduar "Green mail”, për goditjen e veprimtarisë kriminale...

Droni zbulon parcelat dhe magazinën e kanabisit në Lezhë, 2 në pranga

Një person është arrestuar nga policia e Lezhës dhe një tjetër është shpallur në kërkim me akuzën e kultivimit të lëndëve...

Zbulohen parcela me kanabis në Himarë, në pranga dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Himarë me akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike. Burime zyrtare nga policia lokale bënë me...

Raporti i OKB për drogën: Shqipëria në vend të shtatë në botë për kanabisin

Raporti i zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogat dhe Krimet e rendit Shqipërinë në vend të shtatë në botë për...