kandidat

Lefter Maliqi, kandidati i parë i Partisë së Lirisë që do kandidojë në primaret e PD

Lefter Maliqi do të jetë kandidati i Partisë së Lirisë, i cili do të garojë në primaret e Partisë Demokratike, për...

A do kandidojë për Bashkinë e Durrësit? Flet Agron Duka

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PPA), Agron Duka deklaroi se nuk do të garojë në primaret e Partisë Demokratike, për të...

Çim Peka: Çdo kandidat normal e mund Veliajn, kjo është gara e tij e parë e vërtetë

Gazetari Çim Peka thotë se çdo kandidaturë normale mund ta mposhtë Veliajn në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për...

I vetmi kandidat për kreun e PL, Meta: Tregon besim për lidershipin tim

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një deklaratë për mediat para nisjes së Konventës Kombëtare të kësaj partie, tha...

Kush është Belind Këlliçi që pritet të jetë kandidati i opozitës për Tiranën

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se Belind Këlliçi është gati të shpalosë kandidaturën për kreun e Bashkisë së Tiranës. Ai...

A do të kandidojë për kryebashkiak? Flet Fatmir Mediu

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se nuk e sheh veten si kandidat për kryebashkiak në zgjedhjet e ardhshme vendore. Në...

PD-ja të dalë me një kandidat të vetëm në zgjedhjet vendore, thotë Alibeaj

Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj deklaroi se Partia Demokratike duhet të dalë me një kandidat të vetë, për çdo bashki në zgjedhjet...

PD me një kandidat në zgjedhjet vendore, Çollaku: E lehtë dhe e realizueshme

Deputeti i Partisë Demokratike Kreshnik Çollaku tha në një intervistë për Euronews Albania se bashkimi i Partisë Demokratike për të garuar...

Përnaska: E djathta duhet të dalë me një kandidat të vetëm për Tiranën

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska deklaroi se e djathta duhet të dalë me një kandidat të vetëm për Tiranën, në...

Komisioni Evropian rekomandon statusin e kandidatit për Bosnjën dhe Hercegovinën

Komisioni Evropian ka rekomanduar statusin e kandidatit të Bashkimit Evropian për Bosnjë dhe Hercegovinën. Lajmin e ka bërë të ditur Komisioneri Evropian...

Deputeti i PD-së: Mjeku Alimehmeti do ishte kandidat i duhur për Bashkinë e Tiranës

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja thotë se mjeku Ilir Alimehmeti, do të ishte kandidati i duhur për këtë forcë politike,...

Salianji: PD e detyruar të ketë vetëm një kandidat në zgjedhje

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji konsideroi si detyrim daljen e PD-së në zgjedhje me vetëm një kandidat. Në një konferencë për...

Konfirmon Gjiknuri: Veliaj kandidati ynë serioz për zgjedhjet

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri thotë se Erion Veliaj është kandidat shumë serioz i PS për zgjedhjet e...

Jurgen Klopp nominohet për çmimin “Trajneri i Vitit”

Trajneri gjerman, Jurgen Klopp është nominuar për çmimin e sezonit 2021/22 për trajnerin më të mirë të vitit. Trajneri i Liverpool-it përfshihet...

Rama ironizon BE-në: Shpresoj që Ukraina të mos mbetet kandidate për 117 vite

Kryeministri Edi Rama u shpreh i lumtur që Ukrainës iu dha statusi i vendit kandidat nga Bashkimi Evropian, por tha se...

Mund të bashkohemi me BE-në dhe ta mposhtim Rusinë, thotë Zelenski

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski deklaroi se dhënia e statusit të vendit kandidat nga Bashkimi Evropian, është një hap drejt forcimit të...