kandidatë

A pritet të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt? Gazetari zbulon detaje

Disa kandidatë për kryebashkiakë të Partisë Demokratike, me kryetar të komanduar, Enkelekd Alibeajn, janë tërhequr nga pjesëmarrja në zgjedhjet lokale të...

Ish-deputetja e PD kandidon për Bashkinë e Tiranës nën siglën e PDIU

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet lokale të 14 majit. Përnaska do të...

Edi Paloka ironizon Alibeajn: Në 3 muaj nuk gjete dot kandidatë

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë se në 3 muaj, Enkelejd Alibeaj nuk gjeti dot kandidatë për zgjedhjet lokale të...

Kurti takon kandidaten serbe për komunën e Zveçanit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në zyrën e tij kandidaten për kryetare të Komunës së Zveçanit, Sladjana Pantiç. "Zgjedhjet e lira...

Rama kritika deputetëve në Vlorë, votohet për kandidatin që do garojë për Bashkinë

Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të shtunë në Vlorë, ku prej orës 10:00 ka nisur takimin me Asamblenë e Partisë Socialiste...

Zbardhen emrat e 2 kandidatëve të mundshëm të Alibeaj për Tiranën

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se Roland Bejko dhe Jonila Godole janë dy emrat që janë propozuar gjatë mbledhjes...

Gazetari zbulon 3 skenarët e Alibeajt për zgjedhjet. Do tërhiqen kandidatët?

Gazetari Ardit Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se data 27 mars është e rëndësishme për disa arsye. “Në këtë...

PS zyrtarizon kandidatët të shtunën, ndryshime vetëm në 16 nga 61 bashki të vendit

Një javë përpara se të përfundojë afati ligjor në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të dorëzuar emrat e kandidatëve që do...

Kandidatja e PD: Të majtët nuk kanë çfarë t’i japin më qytetarëve fierakë

Kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë Fier, Eriselda Zotaj tha se në Fier ka politikanë që nuk kanë se çfarë të...

Dy kandidatë për president të Malit të Zi kërcënohen me vdekje

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, dhe bashkëshortja e tij, Llidija, morën të premten kërcënime me vdekje përmes rrjetit social,...

A i ka gati kandidatët për bashkitë? Kryeministri Rama jep detaje

Kryeministri Edi Rama deklaroi se shumica e kandidatëve të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 14 majit janë përzgjedhur. Në një prononcim të...

Analisti: Berisha me kandidatë të pavarur në zgjedhjet e 14 majit

Ish-kryeministri Sali Berisha do të dalë me kandidatë të pavarur në zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin e konfirmoi analisti Sidi Hasanaj...

A ka informacione Yuri Kim për kandidatë të inkriminuar në zgjedhje?

Gazetari Lavdrim Lita tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD ka një arkivë të pasur të filtrimit të kandidatëve,...

Ish-zv.ministri: Alibeaj do nxjerrë kandidatë në bashkitë e mëdha, përfshirë Tiranën

Ish zv.ministri i Brendshëm, Avenir Peka deklaroi se Enkelejd Alibeaj do të nxjerrë kandidatë në bashkitë e mëdha në vend, përfshirë...

EMRAT | Cilët janë kandidatët e Enkelejd Alibeajt për zgjedhjet e 14 majit

Teksa na ndajnë pak më shumë se dy muaj nga zgjedhjet lokale të 14 majit, Partia Demokratike vijon të jetë e...

Mbyllen aplikimet për Avokatin e Popullit, ja kandidatët

Janë mbyllur aplikimet për Avokatin e Popullit. Kandidatët janë: Lefterije Luzi Alket Jaupi Besim Ndregjoni Robert Gajda Endri Papajorgji Sokol Hazizaj Drita...