kandidatët

Sefa: E gjithë infrastruktura e PD-së në 47 bashki ka qenë në funksion të BF

Partia Demokratike zyrtare ka vendosur në dispozicion të kandidatëve të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, të gjithë infrastrukturën e PD-së për zgjedhjet në...

Fatbardh Kadilli i revoltuar: Kam luftuar të ketë opozitë, janë të njëjtat fytyra

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli tha në “Barometri” për Euronews Albania se ka luftuar të ketë opozitë,...

Cili nga kandidatët përfaqëson etapën e re në politikën shqiptare?

Për 42.8% të qytetarëve të Tiranës Erion Veliaj përfaqëson një etapë të re në politikën shqiptare. Ndërsa për 41.4% të qytetarëve të...

Cilin nga kandidatët do të punësonit si menaxher në kompaninë tuaj?

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se cilin nga kandidatët për kryetar bashkie do të punësonin si menaxher...

Njëri me PS, tjetri me “Bashkë Fitojmë”- Dy kushërinj të parë në garë për Libohovën

I ftuar në Euronews Albania këtë të mërkurë ishte kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Libohovën, Adil Xhelili, i cili zbuloi...

Berisha nga Saranda: Kandidatët tanë janë kandidatët e dinjitetit tuaj

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të shtunë një takim me mbështetësit në qytetin e Sarandës. Në takim u prezantuan kandidatët e...

Ferhati: Kandidatët e Alibeajt u kërcënuan nga krimi i organizuar që të tërhiqen 

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se kandidatët e Enkelejd Alibeajt janë kërcënuar nga krimi i organizuar...

Pse po tërhiqen kandidatët e PD-së? Alibeaj flet hapur në Euronews Albania

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania, ku foli në lidhje...

Hidhet shorti, si do të renditen kandidatët në fletët e votimit për bashkitë e mëdha

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur këtë të enjte shortin për renditjen e kandidatëve për kryetar bashkie në fletët e votimit. Më...

Berisha: Fushata jonë si e ’92-shit, kandidatët kredenciale të shkëlqyera

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi mbrëmjen e së martës një me drejtues të degëve, anëtarë dhe simpatizantë të PD me të cilët...

Kandidatët e PD për këshillin bashkiak të Vaut të Dejës i “bashkohen” Berishës

Kandidatët për këshilltarë të Këshillit Bashkiak të Bashkisë Vau Dejës përmes një deklarate publike kanë shprehur mbështetjen për kandidatin e koalicionit...

Denoncon PD: Policia shoqëroi dhe shantazhoi kandidatët tanë në Vaun e Dejës

Partia Demokratike ka denoncuar shoqërimin dhe kontrollin e tre kandidatëve të saj për Këshillin Bashkiak nga ana e policisë. PD bën me...

Pse po largohen kandidatët e Alibeajt, përgjigjet Genc Burimi

Gazetari Genc Burimi tha në një intervistë për Euronews Albania se kandidatët e nxjerrë nga Enkelejd Alibeaj po largohen sepse nuk...

Kush janë dy kandidatët e rinj që garojnë për Alibeajn

PD zyrtare e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj ka deri tani 16 kandidatë në 16 bashki të vendit të regjistruar në KQZ...

Pse po i ikin kandidatët Alibeajt? Nga 19 propozime, 5 firojnë

2 ditë pas skadimit të afatit në KQZ, nuk dihet ende se sa është numri i kandidatëve të regjistruar nga Partia...

Zbardhen emrat e kandidatëve për 13 bashkitë e qarkut Fier dhe Vlorë

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë...