kandidati

Shtyhet vendimi për ish-drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi

Është shtyrë vendimi për ish-drejtorin e Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi. Të premten në seancën e Gjykatës u parashtruan konkluzionet e mbrojtjes...

Kandidati i PD merr vetëm 3.6% të votave në Vorë

Partia Demokratike dhe opozita ka marrë një rezultat zhgënjyes në Bashkinë Vorë. Numërimi elektronik i votave në bashkinë e vogël, tregoi se...

Kush do të fitonte zgjedhjet në Durrës nëse do të mbaheshin sot?

41% e votuesve durrsakë zgjedhin socialisten Emiriana Sako në krye të bashkisë, nëse zgjedhjet e 6 marsit do të mbaheshin sot. Në...