kaos

FOTO| Trazirat e ekstremit të djathtë, kryeqyteti irlandez përfshihet nga kaosi

Kryeqyteti irlandez pati trazira që tronditën vendin të enjten mbrëma. Disa protestues thyen vitrinat e dyqaneve në Dublin, i vunë flakën automjeteve...

Mbyllet pas 20 minutash seanca plenare, maxhoranca voton nismat mes tymit dhe kaosit

Seanca plenare e kësaj të premteje është shënuar me përplasje të forta mes opozitës dhe maxhorancës. Kanë qenë deputetët e opozitës ata...

Tensionet në Kryesi, Korreshi: E paplanifikuar, në kohën e PD s’ka ndodhur kurrë

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se tensionet sot në Kryesinë e Kuvendit me...

Kaos në Kuvend, Ervin Salianji hedh tymuese në sallë. Qëllohet me karrige

Seanca e ditës së sotme në Kuvend është shoqëruar me tensione dhe përplasje mes deputetëve socialistë dhe atyre demokratë. Teksa foltorja e...

Serbia fut në kaos Malin e Zi, shtyhet regjistrimi i popullsisë

Regjistrimi i popullsisë në Mal të Zi, parashikuar të mbahet nga data 1 deri më 15 nëntor do te shtyhet. Këtë ka...

Kaos në transporte, grevë e hekurudhave në Itali. Në Gjermani bllokohen aeroportet

Trenat pa lëvizur dhe bagazhet e vendasve dhe turistëve të mbushur me durim. Trafiku hekurudhor në Itali u çorodit seriozisht ditën...

Kaos në spitalin e Vlorës, vdekja e 35-vjeçarit përplas qytetarët me bluzat e bardha

Autoambulanca e amortizuar dhe gati jashtë funksionit e Njësisë Shëndetësore të Orikumit bëhet shkak për një situatë të paprecedentë në Spitalin...

Berisha shpërthen në Kuvend: Kaos nëse Rama nuk i përgjigjet pyetjeve për McGonigal

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha akuzoi kryeministrin Rama për korruptimin e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së Charles Mcgonigal. Gjatë mocionin debat...

Kaos në Kuvend| Opozita përplaset me Gardën, mazhoranca vijon me rendin e ditës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka kërkuar që të vijohet me votimin e projektligjeve të rendit të...

“Ta mbash mend mirë”- Kaos sërish në Kuvend, Baçi-Nikollës: Thërrisni Ramën

Seanca plenare e kësaj të enjteje është kthyer sërish në kaotike, me deputetët e opozitës të cilët kanë bllokuar foltoren të...

“S’ishte faji i opozitës”, Debat mes Xhafajt dhe Tedi Blushit për kaosin në Kuvend

Seanca plenare e kësaj të enjteje u shoqërua nga kaosi, ku deputetët e popozitës kërkuan që prezent të ishte kryeministri Rama. Deputeti...

Kaosi në aeroporte, Heathrow ndalon shitjen e biletave

Aeroporti Heathrow në Londër ka urdhëruar linjat ajrore të mos shesin më bileta gjatë sezonit veror, ndërsa ka vendosur edhe një...

Qeveria e Johnson në kaos pas dorëheqjes së dy ministrave

Sekretari britanik i Shëndetësisë, Sajid Javid dha dorëheqjen këtë të martë, duke e zhytur në krizë qeverinë e kryeministrit Boris Johnson. Javid...

Një predhë si suvenir nga Izraeli, familja amerikane shkakton kaos në aeroport

Një familje amerikane shkaktoi alarm për bombë në aeroportin kryesor ndërkombëtar të Izraelit pasi paraqiti një predhë artilerie të pashpërthyer në...