kapshtice

EMRI| E dënuar për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet në Kapshticë 55-vjeçarja

Policia kufitare e Kapshticës ka arrestuar një shtetase të shpallur në kërkim për për shfrytëzim për prostitucion, në rrethana rënduese Në pranga...

Kapet me armë sportive një polak në Kapshticë

Një shtetas polak me armë sportive me vete është kapur në doganën e Kapshticës. Sipas burimeve për Euronews Albania, polaku u kap...

Makina del nga rruga në Kapshticë, 2 të plagosur

Dy persona kanë mbetur të plagosur në një aksident të ndodhur mbrëmjen e së enjtes në aksin rrugor  "Bilisht-Kapshticë", në afërsi...

EMRI| Zbulohet identiteti i shoferit që u kap me arsenal armësh në Kapshticë

Policia në pikën kufitare të Kapshticës sekuestroi të premten një arsenal armësh. Sipas burimeve nga policia bëhet me dije se në pranga...

Sekuestrohet arsenal armësh në Kapshticë, një i arrestuar

Policia në pikën kufitare të Kapshticës ka sekuestruar një arsenal armësh. Burime të konfirmuara bëjnë me dije se pasditen sotme në pikën...

Sekuestrohen 15 000 euro në Kapshticë, precedohet penalisht 54-vjeçarja

Policia ka sekuestruar ditën e sotme 15 000 euro në pikën kufitare të Kapshticës. Blutë bëjnë me dije se është proceduar penalisht...

Kapshticë, radhë të gjata automjetesh në kufi me Greqinë

Ditën e diel, ashtu si edhe një ditë më parë janë shënuar radhë të gjata në kufirin me Greqinë, në pikën...

Fluks i lartë në Kapshticë dhe Qafë Thanë, më shumë se 45 mijë hyrje-dalje në 2 ditë

Gjatë dy ditëve të fundit në pikat e kalimit kufitar të Kapshticës dhe Qafë Thanës kanë hyrë e kanë dalë më...

Fluks hyrjesh nga Greqia në Kapshticë, pala shqiptare me 4 sportele

Rritet numri i hyrjeve nga Greqia drejt Shqipërisë në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Burime zyrtare bëjnë me dije se gjatë...

I gjenden në çantë 21 mijë euro, e ‘pëson’ emigranti në pikën kufitare

Një 40-vjeçar, banues në Selanik, është proceduar penalisht në gjendje të lirë pasi u kap në Pikën Kufitare të Kapshticës me...

Fluks në Kapshticë, emigrantët largohen pas Pashkës

Emigrantët të cilët kaluan festën e Pashkës në Shqipëri kanë nisur këtë të hënë të kthehen në Greqi aty ku jetojnë...

Emigrantët zgjedhin Shqipërinë për të festuar Pashkët, fluks i shtuar në Kapshticë

Festa e Pashkëve ka sjellë një fluks të shtuar në hyrje të pikës kufitare të Kapshticës. Qindra emigrantë shqiptarë kanë zgjedhur...

Ndihmonte emigrantët të kalonin kufirin, arrestohet 21-vjeçari në Kapshticë

Një 21-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor "Perimetri", është arrestuar ditën e sotme në Kapshticë. Policia bën me...

I gjetën 15.580 euro në valixhe, procedohet i riu në Kapshticë

Policia Kufitare, në Kapshticë bën me dije se ka goditur një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi, ku janë...

I gjendet 41 mijë euro gjatë kontrollit fizik, procedohet i riu në Kapshticë

Policia Kufitare, në Kapshticë bën me dije se ka goditur një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Gjatë aksionit u...

Dëshmia e rumunit me 118 kg kanabis në Kapshticë: Jam me pushime

Një çift shtetasish rumun kanë tentuar të kalojnë në anën tjetër të kufirit nëpërmjet pikës kufitare të Kapshticës me një rulot...