Karen Donfried

Zyrtarja e DASH reagon për kritikat ndaj Kim: SHBA ka besim të plotë

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried ka reaguar për akuzat ndaj ambasadores, Yuri Kim se...

Rama pas takimit me Donfried: SHBA-të mbështesin e Ballkanin e Hapur

Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje nga takimi që pati me NdihmëssSekretaren Amerikane të Shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Karen Donfried. Përmes...

Donfried kërkon që Maqedonisë së Veriut t’i hapen negociatat me BE-në

Zyrtarja e lartë e Departamentit Amerikan të Shtetit, Karen Donfried ka nisur turin e takimeve në Maqedoninë e Veriut. Zyrtarja amerikane ka...

Zyrtarja e DASH vjen në Tiranë, takon Ramën dhe Alibeajn

Zyrtarja e lartë e Departamentit Amerikan të Shtetit Karen Donfried do të vizitojë Shqipërinë më 28 prill. Donfried pritet të zhvillojë një...

Diplomatja amerikane viziton sot Kosovën

Ndihmës sekretarja për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried vizitën e saj në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor e...

Zyrtarja e lartë e DASH viziton Tiranën më 28 prill

Zyrtarja e lartë e Departamentit Amerikan të Shtetit, Ndihmës Sekretarja e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike Karen Donfried do të vizitojë Shqipërinë në 28 prill. Vizita...