karim benzema

Shpërblim për sezonin e kryer, Real Madrid jep 1.3 milionë euro për secilin lojtar

Puna e mirë shpërblehet, ky është parimi i Realit të Madridit, ku si çdo vit nuk ka harruar të shpërndajë dhurata...

Hakmarrja e Benzema, fshin në rrjetet sociale lojtarët e kombëtares

Pak ditë më parë fituesi i topit të artë Karim Benzema konfirmoi largimin nga kombëtarja franceze, gjë të cilën e ka...

Benzema nis stërvitjet pas dëmtimit, francezët e presin në Botërorin e Katarit

Lojtari francez, Karim Benzema mund t'i bashkohet kombëtares së Francës në fazën eliminatore të Kupës së Botës në Katar, pas rikuperimit...

Franca pa Benzema në Kupën e Botës

Sulmuesi francez, Karim Benzema do të mungojë në Kupën e Botës për shkak të një lëndimi, ka konfirmuar kombëtarja franceze në...

Benzema: Ronaldo nuk më ka uruar për fitimin e ‘Topit të Artë’

Sulmuesi francez i Real Madrid, Karim Benzema tha se ish-shoku i tij i skuadrës, Cristiano Ronaldo nuk e ka uruar ende...

Karim Benzema fiton Topin e Artë

Karim Benzema është fituesi i Topit të Artë për sezonin futbollistik 2021-2022. Francezi 34-vjeçar u shpall fitues në ceremoninë e organizuar mbrëmjen...

Sonte zhvillohet ceremonia për Topin e Artë, Benzema pretendent për ta fituar

Parisi mirëpret mbrëmjen e sotme ceremoninë e Topit të Artë, ku do t’i dorëzohet lojtarit më të mirë për sezonin 2021-2022. Momenti...

Real Madrid fiton Superkupën e Evropës, Benzema shkruan historinë

Reali i Madridit është fituesi i Superkupës së Evropës për herë të 5-të në histori, duke barazuar Milanin dhe Barcelonën. Madrilenët e...

Benzema i papërmbajtshëm, bëhet golashënuesi i dytë më i mirë te Real Madrid

Karim Benzema vijon formën e tij të jashtëzakonshme këtë sezon. 34-vjeçari tashmë është golashënuesi i dytë më i mirë në historinë...

Pesë lojtarët që mund të mposhtin Benzemanë në garën për “Topin e Artë”

Karim Benzema është futbollisti më në formë për momentin dhe një ndër favoritët për të fituar Topin e Artë këtë vit. Sulmuesi...