katar

Tërmeti në Turqi | Katari dhuron 10 mijë kabinat e përdorur gjatë Kupës së Botës

Katari planifikon të dërgojë 10,000 kabina të përdorura gjatë Kupës së Botës  për të siguruar strehim për të mbijetuarit e tërmeteve...

Shefi i energjisë në Katar: Evropa do t’i kthehet gazit rus

Shtetet evropiane prapëseprapë do t’iu kthehen importeve të gazit rus, ka thënë ministri i Energjisë në Katar, Saad Sherida al-Kaabi, njëherësh...

Skandali i korrupsionit në PE, rrëfehet Eva Kaili: Kam qenë në dijeni të çdo gjëje

Eva Kaili është emri më i komentuar këto ditë në Bruksel. Politikania greke është në qendër të asaj që tashmë njihet si...

FIFA publikon numrin e vizitorëve në Katar gjatë Botërorit

Kampionati Botëror i futbollit përfundo të dielën me finalen ndërmjet Argjentinës dhe Francës e cila përfundoi me triumfin e argjentinasve pas...

Cila kombëtare do të fitojë botërorin? Gjetjet e Barometrit

Brazili ka zhgënjyer shqiptarët në këtë botërorë pasi 26.6% e tyre kanë besuar se do të ngre trofeun në Katar. Të pyetur...

Pse rrugët në Katar janë me ngjyrë të kaltër?

Katari prej ditësh është në qendër të vëmendjes dhe përveç futbollit, njerëzve u interesojnë edhe detaje, të tilla si rrugët, të...

Emigrant për punë në Katar, Zaimi: S’ka keqtrajtime, nuk rikthehem në Shqipëri

Fabian Zaimi punon si inxhiner në Katar. Ai tregon se paguhet mjaft mirë, për pozicionin e punës dhe kushtet janë tepër...

Rreth 40.000 argjentinas në Katar për gjysmëfinalet e Kupës së Botës

Midis 35.000 dhe 40.000 argjentinas po planifikojnë të udhëtojnë në Doha për ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Botës FIFA me Kroacinë,...

KATAR 2022, Maroku nxjerr “jashtë loje” Portugalinë

Maroku fitoi 1-0 me Portugalinë në çerekfinalen e Kupës së Botës duke nxjerrë jashtë luzitanët e Ronaldos. Për herë të parë një...

Ndërron jetë gazetari amerikan gjatë ndeshjes Holandë-Argjentinë në Katar

Grant Wahl, një nga gazetarët më të njohur të futbollit amerikan për më shumë se 20 vjet dhe një shkrimtar i...

Çifti shqiptar nga Katari: Si u sulmuam nga tifozët serbë pas ndeshjes Serbi- Zvicër

Genta dhe Eki Rrahmani janë dy shqiptarë të cilët jetojnë në Katar dhe kanë treguar përjetimet dhe emocionet para dhe pas...

500 fluturime në ditë, ambientalistët shqetësohen për rritjen e ndotjes në Katar

Para nisjes së Kupës së Botës në futboll, Katari kishte dhënë garanci se nuk do të tejkalohet niveli i ndotjes. Por...

500 njerëz u vranë gjatë ndërtimit të stadiumeve e metrosë, thotë zyrtari i Katarit

Një zyrtar i lartë i Katarit i përfshirë në organizimin e Kupës së Botës njoftoi për herë të parë numrin e...

3 mijë shqiptarë punuan në ndërtimin e stadiumeve për Kupën e Botës në Katar

Rreth 3 mijë shqiptarë morën pjesë në ndërtimin e stadiumeve ku po luhen ndeshjet e Kupës së Botës. Drejtues i një...

Portugalia mposht Uruguain me dopietën e Bruno Fernandes

Portugalia është ekipi i radhës që është kualifikuar për më tej në fazën e 1/16 në Botërorin "Katar 2022". Portugezët kanë fituar...

Scholz mbështet veprimin e futbollistëve gjermanë në Katar

Kancelari gjerman Olaf Scholz përshëndeti gjestin e futbollistëve gjermanë që mbuluan gojën përpara ndeshjes kundër Japonisë në Kupën e Botës, si...