kazino

Garazhe, apartamente e kazino| I dënuar për drogë, çfarë iu sekuestrua Ndue Gjergjit

Prokuroria e Përgjithshme ka sekuestruar 20 milionë euro pasuri të Ndue Gjergjit dhe familjarëve të tij Akuza që rëndon është ajo e...

Ferhati: I afërmi i zyrtarit të lartë shtetëror, aksioner në kazinonë ku punonte Joy

Gazetari Eni Ferhati deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se lidhja që i bëhet vdekjes së kenianes, Joy Ayoko me politikën...

6 të shoqëruar për vrasjen e kenianes, telefoni i saj u hetua në laborator

Mëngjesin e kësaj të shtune me vendim gjykate është ushtruar kontroll në 4 banesa, ndërsa janë marrë në pyetje 6 persona...

Dikur të ndaluara me ligj-Japonia miraton planet për ndërtimin e një kazinoje

Japonia miratoi sot planet për të ndërtuar kazinonë e parë të vendit në Osakën perëndimore, duke i hapur rrugën resortit prej...

Avokatja zhduket me paratë e kompanisë në Las Vegas, humbet 8 milionë £ në kaziono

Një grua në SHBA është akuzuar se ka shpenzuar në kazinotë e Las Vegasit 8 milionë paund nga paratë e kompanisë...

Ktheu banesën në ‘kazino’, arrestohen 2 të rinj në Devoll, procedohen 18 të tjerë

Dy persona janë arrestuar dhe 18 të tjerë janë proceduar penalisht pasi janë kapur brenda një banese e cila ishte kthyer...

Ish-futbollisti i Kombëtares: Ministrat vendosin baste dhe luajnë në kazino

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Rudi Vata thotë se deputetë, po edhe ministra në vendin tonë, vendosin baste dhe luajnë në kazino. Në...

Humbi 29 mln dollarë në lojërat e fatit, burri në Nju York padit kazinonë

Një burrë nga Nju Jorku ka paditur një kazino të “Atlantic City” duke pretenduar se humbi mbi 29 milionë dollarë për...

Ndryshime ligjore për pikat e basteve dhe kazinotë në RMV

Ligji për rregullimin e lojërave nëpër kazino dhe bastet sportive në Maqedoninë e Veriut po shkakton debat të vazhdueshëm pro dhe...

Shqiptarët shpenzuan 80 milionë euro në bixhoz gjatë vitit 2021

Vitin e shkuar shqiptarët kanë luajtur 80 milionë euro në kazino. Të dhënat zyrtare tregojnë se vetëm në tregun e lejuar të...