kellici

A është SPAK opozita e vetme në Shqipëri? Ja si përgjigjet Këlliçi?

Pedagogu Klejd Këlliçi komentoi në një intervistë për Euronews Albania gjetjet e “Barometrit”, që e tregonin SPAK si institucioni me besueshmëri...

Këlliçi: Nuk është hall i Berishës, Rama do të zhdukë opozitën

Belind Këlliçi tha në një intervistë për Euronews Albania se Edi Rama kërkon të zhduke opozitën e për këtë arsye po...

A e penalizoi Meta në garën për bashkinë? Përgjigjet Belind Këlliçi

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për kryebashkiak i Tiranës, Belind Këlliçi tha në një intervistë për Euronews Albania se vendimi i...

“Duhet folur për parregullsitë në zgjedhje”, Këlliçi: Tiranën nuk e humba, e vodhën

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për kryebashkiak i Tiranës, Belind Këlliçi tha në një intervistë për Euronews Albania se ka qenë...

Votuat Këlliçin apo Bejkon? Flet Jorida Tabaku

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ishte në “Now me Erla Mëhillin” ku tha se e ka përdorur votën e saj...

Kreshnik Spahiu: Pse nuk “ndezi” Belind Këlliçi në 14 maj

Juristi Kreshnik Spahiu tha se një pjesë e madhe e njerëzve refuzuan të marrin pjesën në zgjedhje se e dinin që...

Humbja në Tiranë përballë Veliajt, reagon Belind Këlliçi

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Tiranën, Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje humbjen në zgjedhjet lokale përballë kandidatit socialist Erion...

Përfundon numërimi në njësinë 9, kryeson Veliaj

Kryebashkiaku aktual dhe kandidati i Partisë Socialiste, Erion Veliaj ka fituar numrin më të madh të votave të numëruara në njësinë...

Margariti ndjek numërimin në njësinë 5: Ishim përgatitur për fitoren

Ministrja Elva Margariti ishte e pranishme në njësinë nr.5 në shkollën “Vasil Shanto” ku po numërohen kutitë e fundit. Margariti ka monitoruar...

Rritet diferenca në Tiranë, kryeson PS me mbi 50 mijë vota

Deri në orën 12:20 të mëngjesit të 16 majit ka 51.533 vota diferencë mes Erion Veliajt dhe Belind Këlliçit. Kryebashkiaku aktual...

Veliaj thellon kryesimin në Tiranë, 45 mijë vota para Këlliçit

Teksa në bashkinë Tiranë janë numëruar 747 kuti votimi nga 941 kandidati i Partisë Socialiste, Erion Veliaj kryeson me një diferencë...

Zbulohet sa vota kanë marrë Veliaj dhe Këlliçi në qendrën ku votoi Edi Rama

116 nga 941 qendra votimi janë numëruar deri në këto momente në Tiranë. Beteja duket se po zhvillohet vetëm mes Erion...

Këlliçi: Llogarinë e kam me qytetarët, artistët e Veliajt s’më interesojnë

Kandidati për kryebashkiak i Tiranës, Belind Këlliçi tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka asnjë interes të marrë mbështetje...

Belind Këlliçi flet me emra: Ja kush po bën “kërdinë” në Tiranë

Policia Bashkiake në Tiranë dhe IMT-ja gjobit për një dritare të hapur apo për rregullime në avllinë e shtëpisë. Ishte kjo deklarata...

Roland Lami: Këlliçi ka vetëm rritje, e penalizon partia

Gazetari Roland Lami tha për “Barometri” në Euronews Albania se Belind Këlliçi ka rritje, por çfarë e penalizon është partia. Ai vuri në...

Luarasi: Opozita e filloi fushatën shumë vonë, PS më e organizuar

Pedagogia Iris Luarasi tha për “Barometri” në Euronews Albania se opozita e filloi fushatën shumë vonë. Sipas saj Partia Socialiste ka qenë...