kercenim

U pa duke kërcyer me Putin, ish-ministrja austriake kërcënohet me jetë

Ish-ministrja e Jashtme austriake Karin Kneissl, e cila u largua nga vendi për shkak të kërcënimeve me jetë dhe akuzave për...

“Kërcënim që mund të kenë të njëjtin fat”, Spahiu: Clinton krahasoi Kurtin me Arafatin

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se gjatë vizitës së tij në Shqipëri, Bill Clinton dha shumë...

Putin do të përdorë armë bërthamore? Biden: Kërcënimi është real 

Presidenti amerikan Joe Biden tha se kërcënimi se presidenti rus Vladimir Putin mund të përdorë armë bërthamore është "real". "Kur isha këtu...

Luftë e ashpër në Sudan, OKB paralajmëron: Kërcënohemi nga një fatkeqësi humanitare

Luftimet e ashpra midis ushtrisë sudaneze dhe Forcave paraushtarake të Mbështetjes së Shpejtë (RSF) vazhduan sot në qendër të Khartoum. Bombardime të...

Kërcënimi rus, vendet nordike planifikojnë mbrojtje të përbashkët ajrore

Komandantët e Forcave Ajrore nga Suedia, Norvegjia, Finlanda dhe Danimarka kanë nënshkruar një letër, me qëllim krijimin e një mbrojtjeje ajrore...

Kërcënoi me armë zjarri një person për prona, arrestohet 80-vjeçari në Mat

Një 80-vjeçar është arrestuar në Mat pasi ka kërcënuar me armë zjarri një person. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur...

Kërcënoi me armë 32-vjeçarin dhe i mori makinën, shpallet në kërkim 22-vjeçari

Policia e Tropojës ka shpallur në kërkim një 22-vjeçar i cili ka kërcënuar me armë një shtetas dhe i ka marrë...

Kërcënohet me jetë deputeti shqiptar në Serbi

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi është kërcënuar me jetë. Kamberi bëri të ditur se personi që e ka kërcënuar...

“Për 3 minuta hyj në Kuvend me njerëzit”, pse kërcënoi sot Sali Berisha?

Analisti Andi Bushati ka komentuar deklaratën e kryedemokratit Sali Berisha gjatë protestës së sotme, i cili tha se mund të  hynte...

“Rusia, kërcënimi më serioz”, alarmi i shërbimeve sekrete suedeze

Inteligjenca suedeze sheh aktualisht Rusinë si kërcënimin më të madh për sigurinë e vendit. Në një paralajmërim, agjencia SAPO e vuri...

Kush e ka kërcënuar me vrasje Vuçiçin? Analisti serb flet për Euronews

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se nuk ka një përpjekje të vërtetë për të eleminuar fizikisht Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Në...

Kërcënim me bombë në aeroportin e Prishtinës, evakuohen udhëtarët

Zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, Valentina Gara, ka bërë me dije se kanë marrë një kërcënim me bombë. Gara...

Zbulohet plani për atentat ndaj liderit të LDK-së dhe deputetëve në Kosovë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, dhe disa deputetë të kësaj partie janë kërcënuar. Në një përgjigje për Klankosova.tv, policia...

Putin kërcënon me përdorim të armëve më të avancuara

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin deklaroi se Moska mund ta përvetësojë atë që ai e përshkroi si koncept të SHBA-së për...

Serbët kërcënojnë me jetë ministrin e Kosovës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Hajrulla Çeku deklaroi se është kërcënuar me jetë nga serbët. Në një intervistë për...

Flet nga komisariati aktorja që u kërcënua për publikimin e videos të së moshuarës

Aktorja Kaltrina Zeneli është shprehur se është kërcënuar pasi publikoi videon e dhunimit të së moshuarës nga infermierja Aurona Pelaj, në...