kercenim

Flet nga komisariati aktorja që u kërcënua për publikimin e videos të së moshuarës

Aktorja Kaltrina Zeneli është shprehur se është kërcënuar pasi publikoi videon e dhunimit të së moshuarës nga infermierja Aurona Pelaj, në...

‘Trump kërcënon demokracinë’, Biden: Po nxit urrejtjen në prag të zgjedhjeve

Presidenti amerikan Joe Biden ka akuzuar paraardhësin Donald Trump dhe mbështetësit e tij se po minojnë demokracinë në prag të zgjedhjeve...

Koronavirusi mbetet një kërcënim global, thotë OBSH-ja

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) deklaroi këtë të mërkurë se koronavirusi mbetet një kërcënim në nivel global, tre vjet pas shfaqjes...

Kryeinfermieri: Ndihemi të rrezikuar, s’dimë me kë kemi të bëjmë

Jani Nune, kryeinfermier në sanatoriumin në Korçë tha për Euronews Albania se raste sporadike të konfliktimit me pacientët ka çdo ditë...

Pacientët të kërcënojnë edhe pa arsye, thotë gjinekologu

Gjinekologu Bejkush Shehu tha për Euronews Albania se prej 40 vitesh mjek në spitalin e Vlorës, del në konkluzionin se ka...

 ‘Lojë shahu me vdekjen’, Medvev kërcënon Perëndimin në lidhje me Rusinë

Ish-presidenti i Rusisë dhe nënkryetari aktual i Këshillit të Sigurimit, Dmitry Medvedev ka kërcënuar Perëndimin duke thënë se shpërbërja e dhunshme...

Kërcënimet nga Kina dhe Rusia, Japonia do zhvillojë raketa me rreze më të gjatë

Japonia do të zhvillojë dhe prodhojë në masë, raketë lundrimi dhe raketë balistike me shpejtësi të lartë për të goditur objektiva...

Petkoviç: Albin Kurti di vetëm të kërcënojë me luftë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç thotë se deklaratat e ministrit të Brendshëm në Kosovë ku...

Botoi vargjet satanike të Rushdie në shqip, Dudaj: Jam kërcënuar me e-mail

Për botuesen Arlinda Dudaj ka qenë shumë e rëndësishme që vargjet satanike të autorit Salman Rushdie të vijnë në shqip. Ajo tha...

‘Do t’ju vrasim të gjithëve’, aleati i Putinit kërcënon gazetarin gjerman

Lideri i partisë pro-Putin “Rodina”, Aleksey Zhuravlyov ka reaguar ashpër dhe ka kërcënuar gazetarin e BILD, Björn Stritzel gjatë raportimit të...

Serbët më kërcënuan për rezolutën për njohjen e Kosovës, thotë deputeti ukrainas

Deputeti ukrainas, Oleksiy Goncharenko thotë se serbët e kanë kërcënuar në rrjetet sociale, pasi dorëzoi rezulotën në Parlamentin e Ukrainës, ku...

Shtyhet samiti për Iranin në Durrës, shkak kërcënimet terroriste

Samiti Botëror i Iranit të Lirë i planifikuar për t'u mbajtur më 23 dhe 24 korrik në kampin Ashraf 3 në...

Një tjetër alarm fals për bombë në Kosovë

Një tjetër kërcënim për bombë është njoftuar në Kosovë të martën, i treti në radhë brenda pak ditëve. Alarmi fals sipas ekspertëve duhet marrë seriozisht. Kërcënime të njëjta kanë...

Presidenti i Këshillit Europian: Siguria globale është nën kërcënim

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka deklaruaar se siguria globale është nën kërcënimin e luftës Rusi-Ukrainë. Deklaratën, Michel e bëri gjatë...

Von der Leyen: Rusia është kërcënim i drejtpërdrejtë për rendin botëror

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen deklaroi se agresioni i Rusisë në Ukrainë dhe sjellja e saj me ndërkombëtarët...

Kryemadhi kërcënon Tabakun: Kujdes kur përmend LSI-në

Monika Kryemadhi kërcënoi Jorida Tabakun të ketë kujdes kur përmend emrin e LSI-së dhe çdo anëtari të saj. “Nuk dua të merrem...