kercenime

Komuna e Haraçinës mbyll dyert, stafi u kërcënua me jetë

Kryetari dhe administrata e komunës shqiptare të Haraçinës në rajonin e Shkupit, kanë mbyllur dyert e objektit. Nuk do të shkojnë...

“Do jetë skenë tmerri”, Zbardhen mesazhet ku shqiptari kërcënonte policinë në SHBA

FBI-ja ka zbardhur disa mesazhe që shqiptari Ridion Kola i ka dërguar departamentit të policisë në Yonkers. Bëhet fjalë për ekstremistin radikal...

Ministri Çeku: Kërcënimet ndaj meje, të nxitura nga mediat që kontrollohen nga Vuçiç

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Hajrulla Çeku thotë se kërcënimet me jetë ndaj tij nga serbët, janë nxitur...

‘Në protestë kishte kërcënime’, Çupi: Dëgjova njerëz që thoshin vdekje dhe vrasje

Analisti Frrok Çupi thotë se protesta e opozitës nuk solli asgjë të re, përveç një retorike të viteve ‘90 kur vendi...

Kraja: Ka indicie që prokurorë e gjyqtarë janë kërcënuar

Kreu i SPAK Arben Kraja, në një deklaratë për mediat ditën e sotme pas takimit me prokurorët për zgjedhjen e anëtarit...

Greqia-Erdoganit: Ka kaluar çdo kufi, do informojmë menjëherë aleatët

Pasi Erdogan kërcënoi Greqinë se do të paguajë shtrenjtë nëse ka ndërhyrje në ishujt në Detin Egje, vendi i është përgjigjur...

Zyrtari ukrainas: Shqipëria, pjesë e NATO-s, mos anashkaloni kërcënimet

Ish-këshilltari i ministrit të punëve të Brendshme në Ukrainë, në një intervistë për Euronews Albania, është shprehur se bazat ushtarake duhet të...

Policia në Moldavi po heton kërcënimet me bombë 

Policia në kryeqytetin e Moldavisë Kishinau po heton një sërë kërcënimesh me bomba në vende të ndryshme, duke përfshirë Gjykatën e...

Kërcënime për bombë në disa shkolla në veri të Kosovës

Procesi mësimor në disa shkolla në komunat veriore të Kosovës është ndërprerë mëngjesin e së enjtes. Kjo për shkak të mesazheve anonime...

Kërcënime për bomba në 97 shkolla të Beogradit

Ministria e Punëve të Brendshme ka deklaruar për Radio Televizionin e Serbisë se pas raportimeve kërcënuese për bombat e vendosura në...