kerkim

“Tempulli”| Arrestohet 29-vjeçari në kërkim, shkon në 94 numri i të ndaluarve

Një 29-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”. Bashkë me të bëhen 94 të ndaluar në kuadër...

Në kërkim ndërkombëtar për vrasje, arrestohet 30-vjeçari në Lezhë

Një 30-vjeçar i akuzuar për një vrasje në Itali është arrestuar në Lezhë me qëllim ekstradimin drejt vendit fqinj. “Si rezultat i...

Të shtëna me armë në Fier| Plagoset një person, autori në kërkim

Të shtëna me armë janë dëgjuar orët e para të mëngjesit të së dielës në Fier. Një 30-vjeçar plagosi një 33-vjeçar...

Nuk iu bind policëve dhe i “mori përpara” me makinë, arrestohet 32-vjeçari në kërkim

Policia e Durrësit ka arrestuar shtetasin Azem Allçi, një person të shpallur në kërkim pasi kundërshtoi efektivët e policisë. Gjatë operacionit të...

EMRAT| Kush janë të arrestuarit për dëmin 4.7 mln € përmes Call Center-ave

14 masa sigurie janë ekzekutuar për disa persona të cilët mashtronin qytetarët europianë përmes telefonatave. Pajisje të ndryshme kompjuterike, aparate celulare, USB...

Mashtronin evropianët përmes Call Center-ave, 7 të arrestuar me urdhër të SPAK

7 persona që punonin në Call Center janë arrestuar mëngjesin e të mërkurës në Tiranë, me urdhër të SPAK. Policia e Shtetit...

SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetajn

SPAK ka shpallur në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetajn. Interpoli dhe institucionet e tjera ligjzbatuese ndërkombëtare janë njoftuar. Lajmi është konfirmuar nga burime...

Kukës/ 2 vëllezër në kërkim, plagosën me armë kushëririn

2 vëllezër janë konfliktuar me kushëririn e tyre për çështje pronësie në Kukës dhe e kanë plagosur me armë zjarri në...

Pronari i plazhit në Ksamil në kërkim, reagimi zyrtar i Policisë

Pronari i plazhit “Laguna” në Ksamil është shpallur në kërkim. 60-vjeçari, Resul Piro akuzohet se ka ndërtuar dhe ka vendosur pa leje...

I armatosur me pistoletë në makinë, arrestohet i shpalluri në kërkim në Vlorë

Një 31-vjeçar i shpallur në kërkim për vjedhje me dhunë është arrestuar në flagrancë nga policia e Vlorës. I riu u ndalua...

Mbi 1 milion euro vjedhje në Itali, arrestohen 2 hajdutët në Vlorë

2 shqiptarë janë arrestuar në Vlorë pasi ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar për vjedhje në Italinë veriore. Ata akuzohen se kanë grabitur...

I shpallur në kërkim për vrasjen e babë e bir në Elbasan, ekstradohet 44-vjeçari

2 shqiptarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar janë kapur nga policia dhe do të ekstradohen nga Greqia dhe Franca. I esktraduari nga...

EMRI| I shpallur në kërkim për 1720 bimë kanabis, kapet në Itali 27-vjeçari

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për kultivim kanabisi është arrestuar në Itali me qëllim ekstradimi. Policia tha se është kapur...

“Në kërkim të thesareve”, grabitësit e objekteve të çmuara postojnë video në Tik-Tok

Në rrjetet sociale, prej disa kohësh, persona të paidentifikuar postojnë video duke kryer gërmime arkeologjike, duke gjetur monedha apo dhe objekte...

Tentoi të vriste të moshuarën dhe nipin e saj, kapet 51-vjeçari nga Kosova në Vlorë

Një 51-vjeçar, banues në Kosovë është kapur nga policia e Vlorës që e kishte shpallur në kërkim. Ai akuzohet për “Vrasja në...

Goditi me çekiç 55-vjeçarin, shpallet në kërkim fieraku

Një 42-vjeçar nga Fieri është shpallur në kërkim nga policia pasi ka goditur me sende të forta një shtetas. Policia tha se...