Keshilluara

Soni Seli është 18-vjeçari i cili ka krijuar videolojën e tij të parë. Ju njohim me historinë e tij tepër interesante

Shumë të rinj kanë qejf të luajnë videolojëra, ndërsa 18-vjeçari Soni Seli e kalon kohën e tij të lirë duke i...

“BE të hapë dyert për Kosovën”, Osmani dhe Konjufca apel për liberalizimin e vizave për kosovarët

Në ditën e Europës, Kosova kërkon liberalizimin e vizave. Krerët e institucioneve kanë bërë thirrje që qytetarëve t’u mundësohet lëvizja e lirë...

Padia kundër Serbisë për gjenocid, ekspertët juridikë shprehin skepticizëm për këtë betejë

Qeveria e Kosovës po planifikon që në fund të vitit 2022 të ngrejë padi kundër Serbisë për gjenocidin e kryer në...

Gjermania heq Shqipërinë nga zona e rrezikut, por kufiri mbetet i mbyllur

Instituti i shëndetit publik në Gjermani, një ditë më parë hoqi Shqipërinë nga lista e vendeve në zonën e rrezikut nga...

Shifër rekord votash të pavlefshme në zgjedhjet e 25 prillit, shpërndarja në secilin qark

Procesi i votimit të së dielës u karakterizuar nga dy tregues domethënës, pjesëmarrje relativisht e ulët, me 45,72 për qind dhe...

Analistët krahasojnë të dhënat, sondazhi i Euronews Albania përkon me rezultatin e KQZ-së

Autori i emisionit “Me pak fjalë”, Neritan Sejamini solli në vëmendje sondazhin e Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë MRB, i...

Skenarët se si opozita mund të kishte marrë më shumë mandate

A ka ndonjë gjurmë që tregon blerje votash me rezultatin aktual? Ishte kjo pyetja e drejtuar nga Ilva Tare, të cilës...

Kush i fiton zgjedhjet e 25 prillit, parashikimi i sondazhit të pestë kombëtar të MRB-së

Sondazhi i pestë kombëtar i kompanisë MRB për Euronews Albania parashikon që Partia Socialiste t’i fitojë me një diferencë të ngushtë...

Parashikimi i rezultatit të zgjedhjeve për Durrësin, PD-PS në diferencë të ngushtë, pritet garë e fortë

Sondazhi i tretë në nivel qarku për Durrësin, i kompanisë MRB për Euronews Albania, tregon për një garë të fortë në...

Parashikimi i rezultatit të zgjedhjeve për Tiranën, PD gëzon rritje, por pritet të kryesojë PS

Partia Demokratike po gëzon rritje të mbështetjes së votuesve megjithatë rezultati i zgjedhjeve parlamentare për qarkun e Tiranës pritet të jetë...

Prirja e votës në Tiranë, PD gëzon rritje, ngushton diferencën me PS-në

Nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin të dielën Partia Socialiste do të kryesonte me diferencë të ngushtë qarkun e Tiranës, pasi...

Lulzim Basha më popullor se Edi Rama në sondazhin e dytë për Tiranën

Sondazhi i dytë i kompanisë MRB për qarkun e Tiranës tregoi se popullariteti i kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama ka...

PD ngushton diferencën me PS në Durrës, LSI humb mbështetjen e 2017-s

Sondazhi i katërt i MRB i organizuar për Euronews Albania tregon se nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin këtë të diel,...

Parashikimi i rezultatit të 25 prillit, ngushtohet hendeku mes PS dhe PD, LSI në rënie

Nëse zgjedhjet e 25 prillit do të mbaheshin të dielën e ardhshme, atëherë Partia Socialiste dhe Partia Demokratike do të merrnin...

43% – PS, 35.4% – PD, si do të votonin shqiptarët nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën

Sondazhi i katërt kombëtar i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze të sondazheve MRB, zbulojnë këtë prirje vote të shqiptarëve...

Karrigia e kryeministrit, Rama dhe Basha në garë të ngushtë – Zbulon sondazhi i Barometrit Politik

Dy liderët e partive kryesore në vend, Edi Rama dhe Lulzim Basha janë në një garë të ngushtë për të fituar...