kim

A ka informacione Yuri Kim për kandidatë të inkriminuar në zgjedhje?

Gazetari Lavdrim Lita tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD ka një arkivë të pasur të filtrimit të kandidatëve,...

“Kim e konsideroi Alibeaj kryetar të PD”, Ngjela: Kanë folur diçka për…

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se fakti që Yuri Kim ka ftuar në takim krerët e...

Ambasada amerikane zbardh takimet e Yuri Kim me drejtuesit e 3 partive politike

Ambasada amerikane ka zbardhur takimet me drejtuesit e 3 partive politike që zhvilloi sot ambasadorja Yuri Kim. Në një njoftim të ambasadës...

Zbardhet biseda e Yuri Kim me Metën, çfarë u diskutua në selinë e PL-së

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta priti këtë të mërkur në një takim Ambasadoren e SHBA-ve, Yuri Kim. Zyra e Shtypit...

Yuri Kim zbarkon në selinë e Kuvendit, kush është zyrtari i DASH që e shoqëron

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar këtë të premte një vizitë në selinë e Kuvendit. Sipas informacioneve të siguruara nga...

“50 mln dollarë për mbrojtjen e sistemeve”, Kim: Jemi krah jush

Shqipëria do të marrë 50 mln dollarë mbështetje nga SHBA për të forcuar sigurinë kibernetike. Kështu deklaroi ambasadorja amerikane Yuri Kim gjatë...

Për çfarë do mbahet mend Yuri Kim? Gazetari zbulon detajet

Gazetari Roland Qafoku tregoi në Euronews Albania tregoi disa detaje nga aktiviteti i ambasadorëve amerikanë në Shqipëri ndër vite. Sipas tij, ndër...

Yuri Kim në SPAK, ambasada zbulon arsyen e vizitës

Ambasada amerikane në Tiranë ka zbuluar detaje nga vizita e ambasadores Yuri Kim këtë të enjte në Prokurorinë e Posaçme. Përmes një...

Ambasadorja Yuri Kim vizitë në SPAK, takim me Dumanin dhe prokurorë të tjerë

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim zhvilluar mëngjesin e kësaj të enjteje, një vizitë në ambientet e Prokurorisë së Posaçme. Mësohet se...

‘Gëzuar Vitin e Ri’- Yuri Kim mesazh urimi për shqiptarët

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka shpërdarë një mesazh urimi për të gjithë shqiptarët, në prag të ardhjes së Vitit...

“Thikë me dy presa”, gazetari zbërthen lëvizjen e bujshme të Yuri Kim

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now, në Euronews Albania se vizita e ambasadores Yuri Kim gjatë procesit të zgjedhjet së...

Spahiu e zbulon për herë të parë: Prapaskenat pse Rama e shantazhoi hapur Yuri Kim

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emision Now, në Euronews Albania se për herë të parë kemi një qasje të përbashkët mes...

Kreu i SPAK, Bushati: Rama e ka kapur me kohë drejtësinë, Kim bëri “show”

Analisti Andi Bushati e cilësoi show të gjithë diskutimin e ambasadores amerikane Yuri Kim përpara zgjedhjes së kreut të ri të...

“Tenxhere me presion që do të shpërthejë”, Bushati jep alarmin

Analisti Andi Bushati e ka cilësuar një “tenxhere me presion që do të shpërthejë” situatën e krijuar në sistemin e drejtësisë. “E...

Babaramo: Prapaskenat e konfliktit Rama-Kim, ja çfarë do të ndodhë

Gazetari Ilir Babaramo tregoi në “Now me Erla Mëhillin” prapaskenat e konfliktit mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores Yuri Kim. “Besoj që...

Manjani “godet” Yuri Kim: Skandaloze! Me ç’të drejtë takon anëtarët e KLP-së?

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e cilësoi “skandaloz” faktin që ambasadorja Yuri Kim ka takuar anëtarët e KLP-së. “E vetmja gjë me...