kim

Spahiu e zbulon për herë të parë: Prapaskenat pse Rama e shantazhoi hapur Yuri Kim

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emision Now, në Euronews Albania se për herë të parë kemi një qasje të përbashkët mes...

Kreu i SPAK, Bushati: Rama e ka kapur me kohë drejtësinë, Kim bëri “show”

Analisti Andi Bushati e cilësoi show të gjithë diskutimin e ambasadores amerikane Yuri Kim përpara zgjedhjes së kreut të ri të...

“Tenxhere me presion që do të shpërthejë”, Bushati jep alarmin

Analisti Andi Bushati e ka cilësuar një “tenxhere me presion që do të shpërthejë” situatën e krijuar në sistemin e drejtësisë. “E...

Babaramo: Prapaskenat e konfliktit Rama-Kim, ja çfarë do të ndodhë

Gazetari Ilir Babaramo tregoi në “Now me Erla Mëhillin” prapaskenat e konfliktit mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores Yuri Kim. “Besoj që...

Manjani “godet” Yuri Kim: Skandaloze! Me ç’të drejtë takon anëtarët e KLP-së?

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e cilësoi “skandaloz” faktin që ambasadorja Yuri Kim ka takuar anëtarët e KLP-së. “E vetmja gjë me...

“Politika larg garës për SPAK”, Daci: Yuri Kim nuk flet kot, ka informacione

Juristi Jordan Daci thotë se shqetësimi i ambasadores amerikane Yuri Kim për mundësinë e përfshirjes së politikës në zgjedhjen e kreut...

Genc Burimi zbulon dokumentin që Yuri Kim dërgoi në SHBA për Ramën

Gazetari Genc Burimi thotë se diskutimi rreth mandatit të ambasadores amerikane Yuri Kim nuk ka lidhje me kreun e ri të...

“Do jem këtu edhe për ca më gjatë”, ambasadorja Kim i përgjigjet qeverisë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim iu përgjigj diskutimit lidhur me mandatin e saj, duke theksuar se do të jetë 'edhe ca...

Mandati i Yuri Kim, nga reforma në drejtësi tek përplasjet me politikanët

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim mbërriti në vendin tonë më 22 janar 2020. Shefja e diplomacisë së...

Spahiu tregon prapaskenat: Si po i bën shantazh qeveria ambasadores Kim

Juristi Kreshnik Spahiu e cilësoi incident diplomatik të qëllimshëm Shqipëri-SHBA, njoftimin e MEPJ për nisjen e procedurave për zëvendësimin e ambasadores...

“Diçka serioze nuk shkon mes Ramës e Kim”, Topalli zbërthen deklaratën e qeverisë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli thotë se deklarata e Ministrisë së Jashtme lidhur me zëvendësimin e ambasadores Yuri Kim tregon...

Ish i përndjekuri: I tmerrshëm urimi i Yuri Kim për 29 Nëntorin

Besim Ndregjoni, kryetari Mbarëkombëtar i të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë i ftuar në Euronews Albania komentoi statusin e ambasadores së...

‘Gjykatësit nuk vijnë nga Hëna e Marsi’, Shehi ngre dyshime për kapjen e drejtësisë

Kreu i LZHK Dashamir Shehi thotë se apeli i ambasadores Yuri Kim për vigjilencë lidhur me zgjedhjen e kreut të ri...

Kreu i ri i SPAK, Yuri Kim: Procesi të jetë transparent, pa manipulime

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim ka kërkuar që gara për kreun e ri të SPAK të jetë transparente. Përmes një...

Sulmet e Ramës ndaj Kim, Escobar: Gjithçka që ajo bën, në linjë me DASH

Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, që mbulon politikën amerikane për Ballkanin Perëndimor, në një intervistë për...

‘Batuta dhe të qeshura’, Tedi Blushi zbulon çfarë biseduan Meta dhe Kim mbi 2 orë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi thotë se marrëdhëniet e Ilir Metës me Shtëpinë e Bardhë kanë qenë...