kim

Alibeaj tregon çfarë bisedoi me ambasadoren Kim: Do ketë edhe takime të tjera

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj zhvilloi sot një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

Kim-magjistratëve: Mos u dorëzoni, SHBA do të mbështesë Shqipërinë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në aktivitetin e zhvilluar në 25-vjetorin e krijimit të Shkollës së Magjistraturës, kërkoi nga magjistratët e rinj...

Mediu takon ambasadoren Kim, për çfarë u diskutua

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu dhe ambasadorja Yuri Kim u takuan në Kuvendin e Shqipërisë bashkë me sekretarin Michael Ball. Në...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën...

Kim: Rreth 200 mijë familje mund të furnizohen me energji nga ‘anijet’ e Vlorës

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim vizituan pasditen e së hënës anijet për prodhimin e...

Balluku dhe Kim tek TEC-et lundruese në Vlorë: Mbulojnë 15% të konsumit

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim vizituan pasditen e së hënës anijet për prodhimin e...

Partia e Lirisë po përpiqet të rregullojë marrëdhëniet me SHBA-në, thotë juristi

Juristi Kreshnik Spahiu deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se ka një përpjekje të Partisë së Lirisë që të rregullojë...

Ndikimi rus në politikë, zbardhet takimi i ambasadores Kim me kreun e KQZ

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u takua të enjten me kreun e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi. Në fokus të takimit...

Yuri Kim: Do takohem me të gjithë drejtuesit legjitimë që luftojnë korrupsionin

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim zhvilloi të mërkurën një takim me kryeparlamentaren Lindita Nikolla dhe zv.kryetarin e Kuvendit, Agron Gjekmarkaj. Në përfundim...

Ambasadorja Kim takon Arben Krajën: SHBA do vazhdojë të mbështesë SPAK

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Arben Krajën. Takimi vjen pas vizitës së zyrtarëve të SPAK...

Deklaratat e Metës për SPAK, reagon Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka reaguar pas deklaratave të kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta kundër SPAK pas nisjes...

Sulmi në uzinën e armëve në Gramsh, reagon Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas sulmit në uzinë e Gramshit. Në një postim në Twitter Kim thotë se ditën e...

Kim takon Ballukun si zv.kryeministre: Të çrrënjoset korrupsioni i zyrtarëve

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim zhvilloi të premten një takim me Belinda Ballukuin, një ditë pasi ajo u emërua në postin...

Kim dhe Borrell urojnë Bajram Begajn: Punojmë së bashku

Yuri Kim dhe Joseph Borrell kanë uruar presidentin e ri të Republikës së Shqipërisë. Bajram Begaj. Diplomatët janë shprehur entuziastë sa i...

Zyrtarja e lartë e DASH viziton Tiranën më 28 prill

Zyrtarja e lartë e Departamentit Amerikan të Shtetit, Ndihmës Sekretarja e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike Karen Donfried do të vizitojë Shqipërinë në 28 prill. Vizita...