kim

Ambasadorja Kim ‘paralajmëron’ kundërshtarët e reformës në drejtësi

Ambasadorja Yuri Kim paralajmëroi të gjithë ata që pengojnë reformën në drejtësi përmes kërcënimeve dhe shantazheve, duke i kujtuar 'se veprimet...

Salianji i kërkon Berishës të ndalë sulmet ndaj Yuri Kim

Deputeti demokrat Ervin Salianji i ka kërkuar Sali Berishës të ndalë sulmet ndaj ambasadores amerikane dhe çdo përfaqësuesi të Shteteve të...

Yuri Kim: Diskutim shumë i mirë me kryetarin në detyrë të PD

Ambasadorja Yuri Kim e ka cilësuar një diskutim shumë të mirë me kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike, takimin me Enkelejd...

13-vjet në NATO, Kim: Roli i Shqipërisë si aleat, rritje të vazhdueshme

Roli dhe vlerat e Shqipërisë si aleat i NATO-s vijojnë të rriten në mënyrë të vazhdueshme, u shpreh ambasadorja Yuri Kim...

Kim Yong Un mbikëqyr testin për raketën ndërkontinentale të Koresë

Me një stil hollivudian, Kim Jong Un i tregoi botës thesarin e tij të ri në rritjen e arsenalit të tij...

Haxhiu: Basha të largohet nga PD bashkë me Gridën dhe Salianjin

Lulzim Basha duhet të largohet nga PD, por jo i vetëm. Bashkë me të duhet të largohen edhe Salianji, Duma, Gjekmarkaj,...

Deklarata e Kim mund të prodhojë efektin e kundërt, thotë pedagogu

Pedagogu Erlis Çela e cilësoi përtej çdo qëndrimi diplomatik deklaratën e ambasadores amerikane Yuri Kim për kandidatët e Berishës në zgjedhjet...

‘Rithemelimi’ i përgjigjet Yuri Kim: Tërhiqu, po ndërhyn në zgjedhje

Komisioni i Rithemelimit e cilësoi ndërhyrje në fushatë deklaratën e ambasadores Yuri Kim për kandidatët e tyre dhe i kërkoi ambasadores...

Kim-kandidatëve të Berishës: Çfarë po u premtoni votuesve?

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim iu është drejtuar me një pyetje kandidatëve të Sali Berishës se çfarë po u premtojnë...

Ambasadorja Kim takim me Ramën: Luftimi i korrupsionit, përgjegjësi e qeverisë

Ditën e sotme ambasadorja Yuri Kim zhvilloi një takim me kryeministrin Edi Rama përpara vizitës së tij në Uashington. Ambasadorja Kim nënvizoi...

Yuri Kim reagon pas dënimit të Tahirit: Askush nuk është mbi ligjin

Yuri Kim ka reaguar pas dënimit nga Gjykata të Saimir Tahirit, duke thënë askush nuk është mbi ligjin. Përmes një postimi në...

Koreja e Veriut teston raketën më të madhe që prej 2017

Koreja e Veriut lëshoi raketën më të madhe për testim që prej vitit 2017, të dielën. Bëhet fjalë për një raketë me...