kinez

‘Gabim gjigant’, Biden paralajmëron presidentin kinez për ndihmën ndaj Rusisë

Presidenti i SHBA Joe Biden thotë se i tha presidentit kinez Xi Jinping se do të ishte një “gabim gjigant” të...

Abazoviç: Biden mund ta shpëtojë Ballkanin Perëndimor nga ndikimi rus dhe kinez

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë partneri më i rëndësishëm...

Kreu i FBI ngre alarmin për rrezikun nga spiunazhi kinez

Zyrtarë të lartë të zbatimit të ligjit të SHBA-së dhe Britanisë u takuan të mërkurën për të tërhequr vëmendjen ndaj asaj...

Vuçiç: Blerja e armëve nga Kina është legjitime

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se blerja e armëve nga Kina është tërësisht legjitime, transparente dhe e rregullt. Përmes një deklarate...