klandestine

Kapet një furgon me klandestinë në Shkozet

Një furgon me klandestinë është kaur mëngjesin e ditës së sotme në Shkozet. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se fillimisht...

Velaj: Numri i emigrantëve të paligjshëm në Shqipëri është ulur këtë vit

Drejtori i Sigurisë Portuale në Durrës, Alfred Velaj thotë se numri i emigrantëve të paligjshëm që kanë hyrë në vendin tonë...

Mbi 600 emigrantë të jashtëligjshëm kapen në 2 javë në Gjirokastër

648 emigrantë të jashtëligjshëm janë kapur në Gjirokastër në 2 javët e fundit. Një shifër kjo në rritje në krahasim me të...

Me not drejt Evropës, të rinjtë klandestinë shpëtohen në Portin e Durrësit

Skenat e shpëtimit të klandestinëve janë të përnatshme në portin e Durrësit. Sirianë, palestinezë, libianë dhe marokenë, që kanë hyrë në...