klevis balliu

Alibeaj do kandidojë Dash Shehin? Gazetari zbulon lajmin, debat me Klevis Balliun

Gazetari Reldar Deda ka treguar se ka informata se Dashamir Shehu do të jetë kandidati i Enkelejd Alibeajt për Bashkinë Tiranë. Këtë...

Balliu: Protesta do jetë e jashtëzakonshme, përballë kemi një kufomë politike

Teksa dhjetëra qytetarë janë mbledhur para kryeministrisë, policia ka blinduar godinën qeveritare. Ndërkohë një pjesë tjetër e protestuesve janë mbledhur para selisë...

“Rama s’e kalon çështjen McGonigal”, Balliu: Të përfshirë edhe zyrtarë të tjerë

Shefi Organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se kryeministri Edi Rama nuk ka për ta kaluar çështjen e ish-zyrtarit të...

Gazetari-Klevis Balliut: S’keni asnjë vizion, kush janë kandidatët për zgjedhjet?

Gazetari Reldar Deda ka debatuar me shefin organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu në lidhje me kandidatët e opozitës për zgjedhjet...

Klevis Balliu sfidon SHBA-të: Vetëm për Sali Berishën nuk gjeni dot prova

Shefi organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë prova për kryedemokratin Sali Berisha,...

Revoltohet Klevis Balliu: Të mos ua lëmë Shqipërinë këtyre që mbushin xhepat

Shefi organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu e vlerëson negativisht situatën aktuale politike dhe ekonomike në vend. Në emisionin "Now" në Euronews...

“Gjiknuri dhe Veliaj për burg”, shpërthen Balliu: Turp të komentoj reagimet e tyre

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu, ka refuzuar të komentoj reagimet e Sekretarit të Përgjithshëm të PS Damian Gjiknuri dhe të...

A do ketë dhunë në protestën e 11 shkurtit? Flet shefi i organizimit në PD

Shefi i organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se protesta e 11 shkurtit ka për qëllim largimin e kryeministrit Edi...

“Këta janë monstra”, përplasje dhe akuza mes Balliut dhe Meçes

Sulmi ndaj kreut të PD-së Sali Berisha ka sjellë debate të ashpra mes analistit Arben Meçe dhe politikanit Klevis Balliut. Të ftuar...

Kush e nxori kartelën? Analisti Meçe debat me Balliun për sulmin e Berishës

Analisti Arben Meçe është përplasur me politikanin Klevis Balliu në lidhje me kartelën që u publikua ditën e djeshme për Gert...

“U organizua nga Rama”, Balliu përplaset me Dedajn për sulmin ndaj Berishës

Debate ka pasur në studion e Euronews Albania mes ish-deputetit Klevis Balliu dhe kryeredaktorit të gazetës Libeale, Reldar Dedaj për sulmin...

Dyshimet e Balliut: Nga selia e PD dje kishte dy dalje, si e mori vesh Gert Shehu?

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu në një intervistë për Euronews Albania tha se Gert Shehu i cili goditi...

Sulmi ndaj Berishës, Balliu: Krim i urdhëruar nga Edi Rama

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu e ka konsideruar krim të urdhëruar sulmin e ndodhur ndaj kreut të PD-së...

Klevis Balliu: Kush e ndjen veten shqiptar, të vijë në protestë më 6 dhjetor

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se kush e ndjen veten shqiptar, duhet të vijë dhe të protestojë...

PD tregon skenarin e 6 dhjetorit: Si do përballemi me Edi Ramën

Shefi Organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se më 6 dhjetor qytetarët do të dalin në bulevard dhe do të...

Balliu tegon emrin e ish-ministrit: Rama i ka bërë letrat për në SPAK

Ish-deputeti Klevis Balliu u shpreh në emisionin “Review” në Euronews Albania se ish-ministri Ilir Beqaj pritet të përballet me drejtësinë. Ai tha...