koalicioni

KQZ nuk njohu Berishën si pjesë të koalicionit, Kaziaj zbulon lëvizjen e radhës

Përfaqësuesi i koalicionit “Bashkë fitojmë” Altin Kaziaj, ka zbuluar në studion e Euronees Albania, hapat e radhës pas vendimit të KQZ-së...

Zyrtarizoi koalicionin me Patozin për 14-majin, Shehi: Ja cili është qëlllimi

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, dhe kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi zyrtarizuan të premten marrëveshjen për garimin e përbashkët në...

4 muaj përpara zgjedhjeve, PD njofton firmosjen e koalicionit me këtë forcë politike

Partia Demokratike pritet të firmos këtë të mërkurë një marrëveshje koalicionin për zgjedhjet lokale me Parinë Bashkimi për të Drejtat e...

‘Koalicioni PD-PL s’funksionon’, Hoxha: Berisha të tërhiqet, Meta në pozitë komode

Gazetari Poli Hoxha thotë se koalicioni mes Partisë Demokratike dhe Partisë së Lirisë nuk do të funksionojë. Në një intervistë për Euronews...

Kush do të fitonte zgjedhjet në Durrës nëse do të mbaheshin sot?

41% e votuesve durrsakë zgjedhin socialisten Emiriana Sako në krye të bashkisë, nëse zgjedhjet e 6 marsit do të mbaheshin sot. Në...

PD: Kandidatët e Berishës dhe Metës asnjë lidhje me demokratët

Partia Demokratike ka reaguar pas prezantimit nga Sali Berisha të kandidatit Ardian Muka për bashkinë Durrës si përfaqësues i koalicionit ‘Shtëpia...

Berisha e LSI bëhen bashkë në koalicionin ‘Shtëpia e Lirisë’

11 parti politike do garojnë në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit. Nuk marrin pjesë në zgjedhje 6 parti që morën mandat...